Altair-AC

Jak nejlépe získat všeobecný přehled?

Nejlepší odpověď
Drap

Číst knihy a časopisy, sledovat zprávy, brouzdat po internetu, sledovat diskuzní pořady. Nejlépe vše z uvedeného. Tím se všeobecný přehled rozšiřuje.

Další odpovědi
Kepler

Všeobecný přehled ve všech oborech získat není možné. To bylo možné naposledy někdy na začátku 16. století, bylo dopřáno jen vyvoleným a dnes jim říkáme renesanční člověk. Od těch dob úrověň a kvantita vědomostí stoupla o několik řádů. Dnes studiem alespoň nějakého oboru, nebo aspoň zájmem o něj, můžeš dosáhnout nejvýše stupně informovaného člověka. Můžeš sice získat i úrovně nadprůměrně informovaného člověka, ale určitě ne ve všech oborech.

zjentek

Sledovat science a fiction ;)

ivzez

Studiem, četbou
a hlavně zájmem o vše, co se kolem člověka děje.