pn65

jak na skvrny od oleje?

Povedlo se mi při umývání hrnce pocákat si býlí triko, jsou tam skvrny od oleje a omastku, zkoušel jsem jar, prací prášek a na noc jsem triko ponořil do osolené vody a následně opět přepral, ale nic moc.

Poraďte- díky

Odpovědi
gecco

Organické rozpouštědlo – benzin, toluen, aceton – nejdříve potřebuješ z vláken vymýt olej a teprve poté můžeš prát…
Kup si technický benzin (není tak agresivní, jako jiná rozpouetědla), triko (nikoli mokré od vody) v něm nech odmočit a pak vyper v běžném pracím prostředku…
😉
Doplňuji:
Jugare, OK – naučím tě i prát…
😁

Běžný prací prostředek je ten, v němž běžně pereš…
Ale pokud chceš poradit nějakou relativně běžnou, bez problému dostupnou (a někdy neprávem opomíjenou) ´specialitku´, pak ti doporučím mýdlové vločky (nebo třeba nastrouhané mýdlo s jelenem) a sodu – v tomhle peru i své mikiny a jsou ´neposkvrněné´…
😁

anonym

Někdy ani tech.benzín nepomoge,záleží na druhu oleje.
Mám jednu ikinu3roiky a nikdy nikdo z ní ten flek neodstranil,asi mám málo toluenu,či tech.benzínu.
Jen dle Gecca nevím co je běžný prací prostředek?Že by voda?
Zkus kouknout tady:ale nic nezaručuju:
http://www.jak­cistit.cz/jak-vycistit-skvrny-od-oleje-mastnoty-mazadel-masti-a-vazeliny/
Doplňuji:
Jo mýdlové vločky mohou býti skvělé,ale já myslel,že ti pere žena ?

Marie Nová

Nejdůležitější je hned po „nehodě“ flek odmastit, například přípravkem https://tomil­.cz/odstranovac-skvrn-tecchi. Používám ho už 2 roky a jsem s ním spokojená.

gecco

Jugare → k tvému Doplnění (já už otázku doplnit nemohu)…

Promiň mi tu impertinenci – ale ty´s „myslel“???
😁
V tom případě raději nemysli, škodí to tvému úsudku (a krevnímu tlaku)…
___
A zřejmě ani nečteš – jinak bys věděl, že – nemám ženu…