Ganymede

Jak je to s ulozistem v mem mobilu?

Zakoupila jsem mobil Zopo C2 a na netu i na krabicce je napsano vnitrni pamet 8GB ale je tam 4GB jak je to mozne? Pak jsem zvolila sd kartu jako interni pamet a nezobrazuje se, ale mohu na ni presouvat aplikace, ale jinak se v nastaveni neukazuje. Neco mi unika?

Nejlepší odpověď
Löwe

Ano, velikost uživatelské paměti, kterou udává výrobce není nikdy stejná. První důvod je, že již předinstalovaný operační systém zabírá nějaké místo, a ten druhý vzniká proto, že se zaměňuje dvojková a desítková soustava. Pokud si tedy spočítáš opravdovou velikost tak si rázem někde kolem 7,3 GB. I tak pokud by operační systém zabíral 1 – 1.5 GB, měla si být někde okolo 6 GB. Možná tam máš ještě nějaké předinstalované aplikace.

Co se SD karty týče, těžko říct, možná nějaká chybná konfigurace telefonu.