vladka32

Ahoj mam samsung GT-S5610 A chci mobil prodat a nevim jak vymazát stare soubory z pamět.karty,už sem ju v mobilu několik

Ahoj mam samsung GT-S5610 A chci mobil prodat a nevim jak vymazát stare soubory z pamět.karty,už sem ju v mobilu několik krad formatovala ale tych souboru je tam mnoho nevim jak to vymazat,každy večer formatuju pamět.kartu a nic nepomahá,nedavno sem si stahlá aplikakace hry atd. se samsungu apps a nikde tam v mobilu nesou jen vidim žemi to zábralo moc paměti. Neda se tu stahnout naky program do pc a pak by se připojilá mobil přes usb a v ymázála vše? nerozumim moc mobilum poradi mi tu někdo? Dik

Odpovědi
Kamionak09

Tak jestli ty soubory nejsou primo v pameti mobilu a ne na pametovce.Zkuste se dostat do pameti telefonu a tam to vymazat.A zkon­trolujte informace o pametove karte jestli je po zformatovani prazdna.

barnajka

Takhle – v mobilu máš 3 druhy úložiště:

  1. vnitřní (=interní) paměť…čili paměť telefonu
  2. externí paměť…čili paměťová karta
  3. sim karta (ale tou se teď zabývat nepotřebujeme)

Zatímco písničky, videa, fotky atd se ti ukládají většinou na kartu, vnitřní paměť slouží hlavně k ukládání tvých kontaktů, sms, nainstalovaných aplikací apod (pokud si je teda výslovně neuložíš nebo nepřesuneš na simku).
Pokud si jsi opravdu jistá, že už v mobilu nemáš nic, o co bys nerada přišla, naformátuj ještě jednou paměťovou kartu (mělo by to stačit přes nabídku telefonu: Nastavení⇒ SD karta a paměť telefonu⇒ Formátovat SD kartu).
Tím by se ti měl smazat veškerý obsah karty, tj. všechny ty postahovaný mp3, fotky, videa atd…

A teď krok č.2: vnitřní paměť.
Můžeš to brát postupně, položku po položce…ale to si jednak docela mákneš, než to promažeš komplet všechno… No a taky je tu to riziko, že na něco zapomeneš, něco přehlídneš..a to by asi nebylo dobře, viď?
Úplně nejjistější, nejrychlejší a taky nejpohodlnější teda pro tebe bude, když telefon vrátíš zpět do továrního nastavení. Tovární nastavení, to je stav, ve kterým telefon opustil továrnu a ve kterým ty sis ho v prodejně koupila.

Postup: Nastavení⇒ Soukromí⇒ Obnovit tovární data

Když tohle provedeš, vymažeš z telefonu všechny tebou nainstalovaný hry a aplikace, všechny tvoje případný sms a kontakty (ty, co máš uložený na sim kartě, ti na sim kartě samozřejmě zůstanou!),.....a taky vrátíš do původního stavu veškerý změny v nastavení, který jsi kdy v telefonu provedla. Jak říkám: mobil by měl znovu být přesně v tom stavu, v jakým sis ho ty kdysi přinesla z prodejny domů. Proto se opravdu ujisti, že všechno důležitý sis už zkopírovala nebo přesunula třeba do počítače nebo do tvýho novýho mobilu – protože jak jednou ‚zformátuješ‘ kartu i telefon, zpět to vrátíš horko-těžko ;)

Poznámka na závěr: popsala jsem ti postup tak, jak to funguje v MÝM mobilu – taky mám Samsung, ale teda dotykový s Androidem. U tebe by to snad nemělo být o moc jiný, ale nevím – nemám s tím tvým modelem zkušenost. Kdyžtak zkus mrknout do návodu a najdi si tam, kde v nabídce má tvůj telefon tu funkci pro obnovení továrního nastavení – někde to tam bude určitě :)

Arne1

Především – když se zbavuješ mobilu, tak ho MUSÍŠ uvést do továrního nastavení. Tím smažeš veškeré osobní údaje – vazbu na zálohovací účet, hesla na email a na Facebook, fotku, … Smažeš tím taky svoje aplikace které sis tam nainstalovala. Jinak hrozí že nový majitel tvé osobní údaje (hesla) nějak zneužije.