Zlatý

Jak je možný, že e-mail došel s adresní chybou?

V zadání adresy se chybovalo, ale email adresátovi došel.

Pardon, zapomněl jsem svou chybu popsat.
Takže poslal jsem mejla na adr. s koncovkou @eznam.cz ..a adresátovi na "seznamu" to došlo.
?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

ještě záleží, kde přesně se chybovalo.
V poli pro adresu může být i textový komentář (zpravidla plné jméno či přezdívka adresáta) a ten se nevyhodnocuje.
Některé e-mailové servery mají specifické nastavení. Třeba (tuším) Google mail ignoruje tečky v uživatelském jménu (abcd@gmail.com přijde do stejné schránky jako a.b.c.d@gmail.com) a tečky lze pak použít pro třídění mailů uvnitř uživatelovy schránky pomocí filtrů (třeba vše, co nemá tvar, který poskytuji přátelům, je možné automaticky přesunout do spamu).

eznam.cz je naprosto jina adresa. Kontroloval jsem, zda si seznam tuto domenu nezaregistroval jako alias, ale podle vseho ne. Pokud email dosel, pak to snad mohla byt jedine dobra vule (ci vypocitavost) toho kdo tuto preklepovou domenu vlastní. Bacha, je docela dobře mozne, ze email mohl byt touto spolecnosti zpracovan (precten, zapsan nekam do jejich databaze, v krajnim pripade i pozmenen)

Další odpovědi:

Zlatý

Bylo by dobré vědět, jaká to byla konkrétně chyba. Netvrdím, že je to tenhle případ, ale divil byste se, kolik lidí ještě dnes věří na velká a malá písmena a mysli si, že JanNovak@neco.cz je jiná adresa než jannovak@neco.cz. Samozřejmě je to úplně stejná adresa. :)

Bronzový

Pokud chyba v zadání adresy nevedla k tomu, že by zadaný e-mailový účet neexistoval, e-mail odejde adresátovi, ač nesprávnému.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.