Altair-AC

Jak funguje u chytrých telefonů operační paměť RAM?

Já mám třeba 2GB RAM, ale nevím, jak to funguje. To jako spustím aplikaci o 100 MB, takže po spuštění už budu moct spustit dohromady jen 1900 MB? A kdy ji resetovat? Ten křížek na displeji myslím pod tím, děkuji.

Nejlepší odpověď
Quimby

RAM je pamět kam si ukládají data běžící aplikace a operační systém. Nemá nic společného s velikostí aplikací na disku.
Například běžící prohlížeč si tam bude ukládat načtené stránky, které bude vykreslovat na obrazovku. Hra si tam může zase ukládat načtené modely, textury, animace… Tahle pamět je totiž mnohem rychlejší než klasický disk, takže se z ní dá pohodlně číst a zapisovat. Ovšem při vypnutí napájení ztrácí svůj obsah, proto se pamět víceméně resetuje vypnutím telefonu. Nějaký reset za běhu je nesmysl.

Další odpovědi
led

Quimby napísal pre ľudí, ktorí už čosi o technike mobilov, počítačov vedia. Stále je však veľa ľudí, ktorí ani toto jednoduché podanie nerozumejú. Pre nich, nie pre odborníkov ITčkárov je moja odpoveď…

Predstavte si pracovný stôl, keď začnete prácu, povykladáte naň veci. tie vám postupne zaberajú priestor, ak chcete pokračovať, musíte niečo zo stola odložiť do úložiska, na stoličku alebo do šuplíku. Keď to budete potrebovať, opäť to premiestnite na stôl. Ostatné veci vyťahujete zo šuplíkov, adresárov a po ukončení ich práce ostávajú v vo svojom šuplíku, adresáre aj po úplnom skončení, vypnutí počítača, mobilu… Po skončení práce všetko zo stola zložíte a zostávajú na ňom len nevyhnuté veci – hodiny, kalendár … V prípade mobilu, ten sa málokedy vypína úplne, preto treba občas na pracovnom stole mobilu utierať aj prach a odprataľ nepotrebné, RAM prečisťovať vypnutím nepoužívaných programov…
Podobne pracuje RAM – pracovná pamäť, ktorá sa zapína a zaplňuje len počas práce telefonu..

Pruzkumnik

Funguje stejně jak na pc
Načte se při spuštění operační systém, proto nikdy „nevyčistíš“ Ram uplně na plnou velikost
A pak se tam pouští jednotlivé části aplikace které máš puštěné a to jak na popředí tak na pozadí
Existují na mobil ale i na pc prográmky který ti pročistí RAM, fungují tak že prostě vypne aplikace běžící v telefonu, samozřejmě lze zaškrtnout které nevypínat(např skype)
Nejlepší pročištění je ale vypnutí telefonu, a abys měl jistotu, tak vytáhnutí baterky a zmáčknutí tlačítka napájení na 10sekund 🙂