Nitrol

Prosím nevíte na co je „Micro SD ADAPTÉR“ – micro SD vím ale ten ADAPTÉR to nevím na co je …

Prosím rychle pomozte …

Doplňuji:
Takže je to jakoby „převod“ mezi SD kartou a počítačem?

PS: Prám se jestli jsem to pochopil …

Nejlepší odpověď
mosoj

Víš co je paměťová karta SD. Paměťová karta mikro SD je menší, ale většina čteček karet na ní nemá slot. Proto se používá adaptér který má má velikost karty SD. Do něj se karta mikro SD zasune a ten adaptér i s touto mikrokartou se zasune do slotu čtečky na SD karty. Tím jem je umožněno čtení a záznam v čtečkách které ten slot mikro SD nemají.
Doplňuji:
Přesně tak.

Další odpovědi
štamgast

Adaptér je věcička, do které se ta MSD karta zasune a ten adaptér se i s tou kartou vevnitř zasune do PC a můžeš měnit data. Koukám že nejsi moc přes počítače-adaptér se ale používá i v jiných oborech ale to sem nepatří…

Děda Louda

Jedná se o mezikus zprostředkující adaptaci, tj. přizpůsobení karty MicroSD pro slot čtečky karet SD.
Doplňuji:
Nalevo je běžná SD karta, napravo od ní ADAPTÉR, na nějž se ptáš, a pod ním MicroSD karta. Ta se vloží do adaptéru a s ním se pak dál pracuje, jako s běžnou kartouSD.
http://i48.ti­nypic.com/219a2ox­.jpg

anonym

Jj, je to vlastně redukce, aby se dala karta strčit do PC, popřípadě do zařízení, kde je vstup pouze SD.

Zdroj: http://i4.alz­.cz/Foto/Foto­AddSmall/DU/DU005n-2.jpg