Bronzový

Jak doma naskenovat negativ filmu? Myslím tím klasický film do foťáku.

Prosím, nepište, že s tím mám jít do fotolabu... Díky :)
Doplňuji:
"Filmový scaner" - Někteří tvrdí, že to jde i bez něj, stačí mít nástavec... Skenovat umím, ale nevím, jestli je na negativy třeba nějaký zvláštní program, jak se nazývá, příp. model nového scaneru atp. Prosím o konkrétní odpovědi. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Potřebujete filmový scanner

Další odpovědi:

Zlatý

Kvalitní filmový skaner stojí ale opravdu docela dost penízek.

Jinak na to stačí papírová krabice od bot, foťák a buďto externí blesk nebo rozptýlené svetlo od žárovky nebo diody místo toho blesku.

viz : http://jozefpeniak.blogspot.co m/…

Zlatý

Známá si koupila specielní skener na diapozitivy /takže tam by šly nejspíš i negativy/. Obyčejným skenerem je výsledek nekvalitní.

Zlatý

Můžete mít buď plochý skener s nástavcem na film, např. Canon Canoscan LiDE 700F nebo filmový skener např. EU3C FilmScan35 II. Je nutné počítat s tím, že jsou to přístroje s malým rozlišením, takže náročnější fotografové jsou s výsledky nespokojení.

Zlatý

Mám takové koukátko, kam se vloží diapozitiv v rámečku a prohlíží proti světlu. A zjistil jsem, že když se to přiloží k objektivu foťáku, tak se to dá v pohodě vyfotit. Co se kvality týká, pro moje účely byla více než postačující (v editoru bylo potřebné doladit kontrast a vyvážení barev, ale to byla maličkost). Je fajn tu prohlížečku a foťák vůči sobě nějak upevnit a zakrýt přechod mezi objektivem a prohlížečkou, aby tam nešlo boční světlo. Nevýhoda v tomto případě je, že by se musel negativ nastříhat.
Ale na to, jaká to byla prachsprostá improvizace a východisko z nouze, výsledek mě uspokojil. Samozřejmě něco jiného je zdigitalizovat pár políček a něco jiného několik mnoho filmů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 870
Zlatý quentos 862
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.