JanaViki

Co je to kontrast u fotografování? =)

Když jsem fotila fotky, kamarádka mi řekla, že jsem si krásně pohrála s kontrastem, ale já, když jsem taková „velká fotografka“ nechtěla jsem se přiznat k tomu, že nevím co je kontrast. Neumí to někdo lehce vysvětlit? =) Děkuji :-3
Doplňuji:
tatanka, jo!;) to bude ono!:D děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
tatanka

Jsem naprostý laik, ale snad se jedná o zaostření na cíl, ostatní je jakoby rozostřené? Pouhá moje mysl, ostatní jistě vysvětlí.

Fyzik

tatanka nemá pravdu, kontrast ve fotografii znamená míru rozdílu mezi světlem a stínem a dá se měřit. Nekontrastní snímek je zašedlý nebo pobledlý, příliš kontrastní snímek bude zase obsahovat téměř samou černou a bílou a nic mezi. Platí, že lepší objektiv podá díky lepším optickým vlastnostem lepší kontrast.

www

Samozřejmě, kontrast a ostření je něco jiného, viz net. Pokud tě ale odpověď uspokojila, tvoje věc. Nebýt předčasného uzavření otázky, věděla bys víc 😉

quentos

kontrast u fotografování je významově stejný jako kontrast kdekoli jinde, tedy protiklad, u fot mezi světlem a stínem