Boy 13

Jak dlouho se dá použít plastová láhev?

Když mám někkdy období, že si řeknu, že místo balené vody budu pít třeba týden vodu kohoutkovou, tak i konám. No jo, ale někdy třeba po třech použití, respektivě naplnění, cítím pachuť, která zapácha v celé láhvi, jak je to možné?

Nejlepší odpověď
Drap

Na pití bych si určitě pořídil raději láhev skleněnou, nebo nerezovou. Lepší by byla i hliníková. Plasty se postupně rozkládají a při nedostatečné hygieně a za přístupu vzduchu se v nich i zbytky vody kazí.

Další odpovědi
nyjono

Jsou různé druhy plastů, ze kterých seláhve vyrábí.
Běžně prodávané, ty s nápojem, jsou určenyk jednorázovému použití.
Plastová láhev určená k opakovanému naplnění a pítí je ze zcela jiného materiálu.
Takže asi používáš tu jednorázovou a u té je pravděpodobné, že po opakovaném použití do vody vylučuje nějaké uvolňující se složky.

Kryšpín

Plast je plast může paleta stát také někdy na rampě na sluníčku a již má svoje za sebou sklo je sklo. obdivuji šmakouni co mohou pivo píti z plastové láhve.

Ametyst

Plasty jsou organické hmoty a bakterie je milují. Na skle nebo nerezu se bakteriím tolik nedaří jako na plastech. Tady mají co jist.

Pepa25

Pro použití na běžnou, neochucenou studenou vodu bych neměl obavy – před tím tam byla voda několik týdnů nebo i měsíců a najednou by byl problém tam dát druhý den znovu vodu?
Ale jak konkrétně dlouho těžko říct: PET láhve používáme opakovaně, ale pak je průběžně vyhazujeme, např. protože se stejěn promačká nebo je právě něco cítit.

Zdroj: https://www.ve­ronica.cz/otaz­ky?i=486