lukas.zmizik

jak často a rozsáhle ještě píšete něco ručně psacím písmem?

já kromě vyplňení nějakého dotazníku nebo dvou řádků do výkazu v práci prakticky vůbec.

a když jsem teď posílal pohled z holandska a psal jej ručně, zjistil sem, že v takto ručně se nedají psát slova a některá slovní spojení, jaká píšeme na netu.

tak sem si všiml, když nějakou větu nebo text píšete ručně, píšete ji delší dobu než na klávesnici a tedy díky tomu, že nad tím textem strávíte delší čas, dojde vám kolikrát, že co píšete je nesmysl, nebo to do sebe nezapadá.

Jak to tak vidím, budu muset ruční psaní znovu trénovat. Problém většinou mívají rozptýlené osobnosti jako sem já, které rychlo píšou na klávesnici avšak mají problém svoji myšlenku v hlavě udržet tak dlouho, aby vydržela napsaní se rukou.

A další problém nastává skupině lidí, kteří když něco píší, zdá se jim to v průběhu psaní skvělé a pak si to po sobě přečtou a překopávají všechno od shora dolů.

Tedy ptám se, je to semnou vážný problém, a jsem sám, když vím, že kdybych mohl psát pohled na klávesnici, jsem schopen vymyslet krásný pozdrav, ale když si vemu psací pohled a pohlednici a chci napsat alespoň deset řádků, nenapadá mě nic?

Nejlepší odpověď
anonym

Udržuji stálou pravidelnou „manuální“ korespondenci se svou postarší tetičkou.
A stále si píši různé poznámky, bez kterých bych se později neobešla. Jsem poněkud „roztěkaná“. K tomuto účelu se mi nejvíce osvědčila obyčejná tužka.
Doplňuji:
Tetičce píšu plnicím perem.

Další odpovědi
quentos

téměř denně – minimálně zápisy do třídnic a poznámky k četbě knih ;{)> ještě píšu tak jednou do měísce i klasické dopisy, taky ručně a psacím…

SickBreed

Sám určitě nejsi. Dá se říci že od dokončení střední školy jsem ručně napsal málo co…maximálně jméno firmy na specifické potvrzení pro zákazníky u nás v práci. Když už píšu tak rozhodně tiskace. K tomu se váží dva problémy které s ručním psaním mám.

V prvé řadě, když píši delší dobu, neuvěřitelně mě bolí ruka, prostě sem si na tenhle pohyb odvykl + to, že jsem levák a tak u většiny mazacích se propisek a per si nemůžu s levou rukou moc pohovět.

V řadě druhé píšu pomalu, rychle umím psát jenom psace a to je pak písmo řekl bych na úrovni disgrafika…ne že bych jím byl, ale nikdo po mě nemá nic šanci přečíst (k dobru mi budiž že já to sem schopný dešifrovat kdykoli 🙂 .

Ve výsledku mě to ani nějak moc netrápí. Vystačím si s psaním na klávesnici a vždycky pro mě bylo důležitější čtení než psaní a tam jsem na tom řekl bych dobře.

Drap

Málo, pravidelně jen poznámky do diáře a někdy i nějaké výpisky.

zjentek

od základky píšu tiskacím, nějak to přišlo samo tehdy v tom věku, psal jsem tak, jak jsem stíhal.
Ta druhá otázka myslím není vážný problém a nejsi sám .) , ale určitě to souvisí s rychlostí a dobou udržení informace v mozku a rychlostí psaní, bohužel. A tuším, že právě elektronika u lidí způsobuje tenhle „stav“.

pusinka50

Já už rukou pomalu nic nepíšu. Jen když je potřeba někdy něco na úřady /nemám tiskárnu/ a nejde to meilem, tak píšu ručně. Poznámky, a není jich málo, si píšu taky ručně. Ale jak jsem zvyklá psát rychle na klávesnici a v pohodě se vracet do textu a mazat, tak mi psaní ručně dělá docela velký problém a přemýšlím nad každým slovem, abych nemusela škrtat a přepisovat