Jak píšete – psacím nebo tiskacím?

Otázka tu již asi před rokem byla, nyní zakládám znovu. Já ve škole píšu psacím – požadují to po nás (a to většina učitelů na ZŠ). Toto písmo mi nevadí, píšu i docela pěkně, ale jakmile je možnost, píšu tiskacím, ale ne celým velkým, jen vždy první písmeno velké(dle potřeby). A jak to máte vy? Píšete čárky hned nad písmeno nebo napíšete slovo a pak dosadíte čárky? Jakým stylem písma píšete?

Nejlepší odpověď
briketka10

píšu psacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

ale vypadá, jako malé tiskací mám to tak
z Grafické školy obor písmomalířství ☺

Další odpovědi
anonym

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Doplňuji:
Na základce jsem psal psacím,ale na SOU mě profesor donutil psát tiskacím a píši tak dodnes. Mám problém napsat něco psacím,když to vyžaduje nějaký dotazník či formulář.

brillant

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Bedy

píšu něco mezi psacím až tiskacím

Píšu takovým svým písmem – něco vypadá jako tiskací, něco zas naopak jako psací… 🙂

badisko

píšu jen na PC

anonym

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Doplňuji:
Ale píši i psacím i když spíše sama pro sebe. Po mně by byl asi problém něco přečíst, tak se snažím přizpůsobit. Jinak psacím píši pořád stejně jako jsem psala na základní škole – nepočítám první třídu.

mosoj

píšu něco mezi psacím až tiskacím

Během psaní to měním z psacího na tiskaci přes hybrid.
V bance mně většinou nechtějí dát peníze. protože se pokaždé podepisuji jinak, aby mně ufoni nepoznali.

Drap

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Pozůstatky z popisování výkresů

bolak

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Čárku píšu hned, jinak bych na ní zapomněl, a psacím už nedám ani vlastní příjmení, když podepisuju smlouvu nebo vyzvedávám dopis na poště. :)

marcelkacz

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Doplňuji:
Pokud ale učitel vyžaduje, tak psacím.

RedC22

píšu něco mezi psacím až tiskacím

Když chci, aby to po mně někdo přečet, musím psát tiskacím. Někdy, když tato podmínka není a nestíhám, sklouznu k psacímu (to pak mám problém to přečíst sám po sobě).

Tw!st

píšu jen na PC

sevos

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Paddy

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

vlk samotař

píšu psacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Doplňuji:
Jinak se to nedá přečíst /škrabopis/.

M.

píšu něco mezi psacím až tiskacím

Doplňuji:
Jednou tak, podruhé tak.

emm.kate

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

huxa

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Doplňuji:
píšu dosti ohavně, proto nejraději mám PC, nicméně když něco mám psát ve škole, používám psací. To mi připomíná ZŠ, kdy spolužák uměl psát jen velkým tiskacím a tímto písmem psal v češtině test na velká písmena, samozřejmě dostal kouli :)

chachar1922

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Damiana

píšu něco mezi psacím až tiskacím

everest

píšu psacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

RyuzakiKate

píšu něco mezi psacím až tiskacím

Mám svoje vlastní originální písmo :P

Beer4Real

píšu něco mezi psacím až tiskacím

já používám jedině azbuku

manon

píšu psacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

Doplňuji:
Je to pro mne mnohem rychlejší. Ale umím i tiskace :)

pizlicka

píšu tiskacím, čárky píšu hned nad určité písmeno

psacim uz neumim.

vera12

píšu něco mezi psacím až tiskacím

Děda Louda

Protože moje odpověď je mimo kategorie ankety, musím ji uvést tady. Píšu psacím, tisknu tiskacím.

Sůwa

Velice pěkné – 17 odpovědí, to tu tak často nebývá. Je vidět, že jsou tu všichni gramotní 😁. Já taky a píšu psacím, tiskacím, rovně i šikmo a ještě na PC. Tečku zpravidla dělám hned, někdy dopisuji co jsem vynechala…

briketka10

no jo, a jo na PC jsem si nevzdychla,
tam píšu taky rovně, šikmo a tučně
barevné ještě i jiným písmem :)