NeřeknuCZ

Jak anglicky říct: Zdar, známe se ?

Jak říci anglicky „Zdar, známe se ?“ Je to něco ve stylu Hi, does we know each other ?
Doplňuji:
Díky moc za pomoc :)

Nejlepší odpověď
quentos

to by šlo, akorát to „-es“ je tam navíc (nejde o 3. osobu j. č.).
Tedy „Hi, do we know each other?“
Doplňuji:
hodil jsem to ještě pro kontrolu do Googlu a zjistil jednu zajímavost – daleko nejčastěji je tato otázka uvozována pozdravem „hey“ namísto „hi“.

Další odpovědi
klumprt

Quentosova odpověď je správná. Jen pro úplnost (a nejspíš zbytečně):
To je překlad jednoho významu otázky, tedy známe-li se navzájem, čili jeden druhého.
Druhý význam otázky „známe se?“ je ten, že se ptám, jestli známe sebe jako skupinu lidí, případně zda známe každý sám sebe. Např.: „Češi, známe se?“
Pak bych se anglicky ptal: „Do we know ourselves?“
Ale to jen tak po zajímavost. Ono to teda asi nikoho zajímat nebude…

🙂

zden28

Někdy se přidává i oslovení, např. „dude“ (=kámo).

quentos

klumprt: dobrá poznámka, tímto směrem uvažovat mě nenapadlo :{D>