bolak

II. světová válka – Jak je možné že se muselo spojit tolik zemí, aby porazily jeden národ (Německo)?

To bylo Německo v té době až tak moc vyspělé?
A kde vůbec vzali Němci tolik vojáků, vždyť už za I. světové jich zahynulo takové množství.

Nejlepší odpověď
chudst

Nemecko na rozdil od ostatnich statu cilene zbrojilo a bylo relativne vyspele. A kde vzali tolik vojaku – byli povolavani jednoduse civiliste. Spravnym strategizovanim neni problem na okupovanych uzemich nechavat jen male oddily a dobyvat za pomoci hlavnich uderu dalsi staty.

Další odpovědi
venkovan

Především Německo nebojovalo samo,v jeho armádě byli občané spojenců jako je Rakousko, Bulharsko, Rumunsko, Slovensko a ze okupovaných zemí, tedy i z Čech apod. Za další oni vítězili hodně psychickou sílou – měli kvalitní zbraně a dobrou strategii a když se povedlo prorazit nějakou část obrany, protivník se hroutil. Armádu jakou mělo Polsko, Nizozemí, Dansko, Norsko, Belgie prakticky nelze srovnávat, byla početně i materiálně slabší. Francouzi nezvládli strategii – jejich tanky sice byly silnější, ale méně pohyblivé než německé, Británie na tom byla ještě hůř. Letadla v době přepadení Francie a Británie opět měla méně výkonné a ještě k tomu menší počet.
A k obratu došlo až když Rusové mohli uvolnit armádu na východním pobřeží když se potvrdilo, že Japonsko nebude na Rusko útočit.
Nezapomeňme, že USA dlouho s Hitlerem ještě za války obchodovalo, až teprve zákaz prezidenta tyto obchody omezil.
A kde vzali tolik vojáků? za I. světové války padl přibližně stejný počet mužů na obou stranách konfliktu. Pokud se někde dostanete ke statistikám, tak porovnejte kolik padlo německých vojáků, kolik třeba amerických při nějakém útoku či obraně. Jeden dobrý německý tank dokázal zlikvidovat až 4 ruský či americký tanky, než se ten 5 mu dostal do zad.
Německo mělo skutečně velmi kvalitní výzbroj, pokud protiletadlový kanón dokázal spolehlivě likvidovat tanky (běžně se proti nim používal)na vzdálenost blízko ke 2 km, ale tanky teprve pod jeden kilometr byly schopny se trefit do děla, tak je patrné, kolik času měla obsluha děla na spokojené odstřelování tanků.
A když se porovnají vlastnosti třeba nejlepších německých a britských stíhaček dejme tomu okolo roku 1942/3, tak německé mají stále více pozitivních bodů. To, že prohráli leteckou bitvu na VB nebylo nekvalitou letadel a pilotů, ale pouze 15 minutami pro boj nad východním pobřežím VB