Avatar uživatele
Morte86

Japonské vs americké tanky

Už dlouho se zajímám o vojenskou techniku druhé světové války a nikde jsem nenašel údaje o tom, jak efektivní byly japonské tanky proti těm americkým. Vím, že japonské stroje měly slabší pancíř i výzbroj, ale zajímalo by mě, pokud např. došlo ke střetu tanků M4 Sherman s tanky Chi-Ha, nebo Chi-Nu, tak zdali byly schopné Sherman zničit, nebo ho aspoň poškodit. Rozhodně nevěřím tomu, že američané drtili japonské obrněnce bez ztráty jediného vlastního stroje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

😉
Záleží na vzdálenosti, typu střely, úhlu jejího dopadu, místě dopadu…
Koneckonců – tanky bylo možné ničit i puškou ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­titankov%C3%A1_pu­%C5%A1ka_PTRS ) – a to i ty émerické (jako zdroj wiki uvádám sovětskou pušku – ale něco takového měly všechny strany konfliktu)…
___
„Rozhodně nevěřím tomu, že američané drtili japonské obrněnce bez ztráty jediného vlastního stroje..“ – dobře děláš – NEVĚŘ, zřejmě se koukáš na americké dokumenty a je ti divné, že američani furt jen vítězili a vyznamenávali se.
;-DD
Blbost – takovéto propagandistické filmy tu byly už i dřív – jen propagovaly rusáky (sorry, udatné sovětské hrdiny) – běží voják a z jednoho zásobníku samopalu a tří granátů zabije divizi nepřátel, je raněn (samozřejmě přežije), dostane vyznamenání a pak se vrátí na frontu a klidným a vemlouvavým hlasem vyučuje další hrdiny…
ROFL
Ty americké ´dokumenty´ jsou věrohodnější, ale ani těm prostě nevěř všechno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Dá se předpokládat, že vzhledem k charakteru bojiště, nedocházelo k nějakým velkým tankovým bitvám. Tam si nejvíc odbojovala pěchota podporovaná letectvem, tanky nehrály v džungli až takovou roli. Pokud došlo k přímému střetu, měl M4 proti japonským tankům technickou převahu, ale že by je drtili bez bez ztráty vlastního stroje, je totální nesmysl.

Jenom doplním, že tanků Chi-Nu bylo do konce války nasazeno jenom několik desítek. Hlavní japonské tankové síly byly tvořeny tanky Chi-Ha a Ke-Ni. Na samém konci války nasadili nový tank Chi-To, ten se parametry pancíře i výkonem hlavní zbraně plně vyrovnal Shermanovi. Japonci měli i pár kusů těžkého tanku O-I, ten měl pancíř 200 mm a byl vyzbrojen kanónem ráže 105 mm, ale vzhledem k hmotnosti 120 tun byl velice pomalý a neobratný.

Zdroj: http://www.mi­litaryfactory­.com/armor/ww2-japanese-tanks.asp

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

I technicky slabší tank může vyřadit silnějšího protivníka. Kromě technických parametrů záleží i na konkrétních podmínkách bojiště, na terénu, na odhodlanosti a umu posádky, na počtech, na bojové podpoře ostatních zbraní atd. Že by někdo někoho v boji válcoval bez ztráty vlastního stroje, je nesmysl.
Parametrově slabší ruské T-34 nebo americké Shermany porážely i podstatně silnější německé Tygry.
Doplňuji:
Mosoj > atomová bomba nijak nesouvisí z dotazem. Ptal se na tanky. Snad si nemyslíš, že kdyby na to Rusové tehdy technicky měli a atomovku vyrobili, že by jí nepoužili? Měli prostě smůlu, že se k americkým plánům atomové zbraně dostali pozdě a že neměli náš uran.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

každej tank vyřadíš uplně jednoduše a to střeblbou na pásy.jakmile mu zničíš pás je v podstatě k prdu,může sice střílet ale nemuže nikam jet a uhnout.Tudíž to má jasný.
když se dobře trfíš můžeš i podstatně slabším tankem vyřít silnější. Tudíž by nebyl problém M4 zrušit.
Aníci je drtit mohli, otázkou je kolik jich proti sobě stálo.jetli to bylo třeba 2 americký na 1 japonskej tak se ani nedivím, že amíci drtili,pokud měli takovou převahu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak ony ty tanky v těch džunglích moc nebojovaly. Raději se použila atomová puma. Je zajímavé jak nevoják a neznalec tady pomocí wiki machruje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek