mosoj

Existuje vesmír?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-vubec-vesmir-ktery-vidime

Vědci ve švýcarském Cernu došli k závěru, že není rozdíl mezi hmotou a antihmotou. Kdyby to byla opravdu pravda ,znamenalo by to ve svém důsledku, že vesmír neexistuje!!!

https://www.na­ture.com/arti­cles/nature24048

Nejlepší odpověď
led

„není rozdíl mezi hmotou a antihmotou.“ Jeden základný rozdiel je, predpona „anti“ v pomenovaní antihmota, ktorá určuje, že to nie je hmota (v tom klasickom ponímaní)
Existuje Vesmír? Podľa doterajších poznatkov predpokladáme, že aj my sme súčasťou Vesmíru. Ak sme súčasťou Vesmíru, tak musí existovať, hovorí logika. ale čo ak sa mýlime a Vesmír jestvuje len v našom vedomí?
„Pak Vašnosto, naše pohádky o zrození Světa jsou celé na hlavu a my vůbec nejsme“ pravila Prabába Eva svému Stvořiteli…

pokračovanie v diskusii…

Další odpovědi
anonym

Tak zásadní poznatek je že hmota a antihmota se navzájem eliminují … náš vesmír je tedy jen pozustatkem této eliminace ve kterém nějaká hmota zbyla (v jiném vesmíru převáží třeba antihmota ale pro jeho obyvatele to nebude znamenat žádný rozpoznatelný rozdíl). Nechápu moc logiku která vede k závěru že tato zbylá hmota tvořící vesmír rovněž neexistuje, zkus to trochu rozvést. Otázka existence zasahuje do jisté míry do filosofie, kdy leckdo může snadno tvrdit že de fakto neexistuje, co zrovna svými smysly někdo nevnímá a nedá se to důkazem popřít 🙂

Heydulak

Rozdíl mezi antihmotou a hmotou je, zejména např. v náboji. Většina nebo snad dokonce každá částice má svůj anti-protějšek (např. elektron/pozitron). Zajímavé je zjistit příčinu, která v našem vesmíru vedla k dominanci „normální“ hmoty, bez které by vesmír jak ho známe, Vy ani já neexistoval.

led

doplnenie mojej odpovede:
„není rozdíl mezi hmotou a antihmotou.“ Jeden základný rozdiel je, predpona „anti“ v pomenovaní antihmota, ktorá určuje, že to nie je hmota v tom klasickom ponímaní, ale hmota s opačnou polarizáciou.
Existuje Vesmír? Podľa doterajších poznatkov predpokladáme, že aj my sme súčasťou Vesmíru. Ak sme súčasťou Vesmíru, tak musí existovať, hovorí logika. ale čo ak sa mýlime a Vesmír jestvuje len v našom vedomí?
„Pak Vašnosto, naše pohádky o zrození Světa jsou celé na hlavu a my vůbec nejsme“ pravila Prabába Eva svému Stvořiteli…

Dodatok:
Vedci dúfajú, že sa im pomocou skúmania mikročastíc v antihmote podarí vyriešiť jednu z najväčších záhad vesmíru – prečo vo vesmíre prevažuje hmota nad antihmotou, keď podľa vedcov obe vznikli za rovnakých podmienok a v rovnakom množstve počas Veľkého tresku. Podrobnejšie závery výskumu boli publikované v magazíne Nature. http://www.top­ky.sk/cl/13/15­97509/Fyzici-prvykrat-videli--ako-vyzera-zahadna-antihmota
"Antihmota je záhadná sestra hmoty.
To, že jsme zde a můžeme psát a číst tento článek, jasně dokazuje, že něco není zcela v pořádku. Je to skutečně tak – bylo prokázáno, že symetrie ve světě částic platí jen téměř dokonale. A tato drobná nedokonalost úřaduje už od dob velkého třesku. Dnes se odhaduje, že na každou miliardu částic antihmoty připadala miliarda a jedna částice hmoty. Ta jedna částice, ta drobná asymetrie, je tím, čemu vděčíme za existenci. Zatímco miliarda částic hmoty a miliarda částic antihmoty zanikla v oslňujícím záblesku anihilace, ta jediná přebývající částice přežila do dnešních dob. http://vtm.e15­.cz/antihmota-je-zahadna-sestra-hmoty