dnb

Myslíte si, že existuje mimozemská civilizace? (Anketa)

Možná tato otázka, přijde někomu hloupá nebo naopak k zamyšlení. Podíváme-li se na noční jasnou oblohu, vidíme hvězdy (zejména tam, kde neruší městská osvětlení), tam kde je světla nejméně, vidíme i mléčnou dráhu (okraj naší galaxie). Při pohledu na hvězdy mi často naskočí myšlenka, zda-li tyto hvězdy (slunce), obíhají planety, na kterých může být život. Za předpokladu (které samozřejmě nemusíme považovat za správné), že vesmír vznikl prakticky ve stejnou chvíli, můžeme usuzovat, že případné civilizace mohou být na samém začátku své existence (podobně jako my) a že stále nemají potřebnou technologii k tomu, aby mohli zdolat tak obrovské vesmírné vzdálenosti. Nebo už setkání s jinými tvory proběhlo, ale vlády toto přísně utajují, aby nevznikal zbytečný rozruch. Přirovnal bych to třeba k seriálu STARGATE. Ono je totiž pro mě hrozně zajímavé, že tak dlouhou dobu jsme nedokázali vůbec nic a až ve chvíli, kdy jsme se vydali prozkoumávat alespoň naší sluneční soustavu (a bůhví co dalšího), se najednou během desetiletí sypou dotykové displeye a podobné technologie na úrovni. Paměť 16 MB, zabírala nedávno 2 místnosti plné bůhví jakých přístrojů a dnes se neuvěřitelné 2 TB vlezou do malinkaté krabičky a už se chystají i karty SDHC s těmito kapacitami. Je to vůbec možné? Mohli jsme něco tak rychle dokázat nebo si spíše vypůjčujeme technologii od jiné mimozemské civilizace? Co si o tomto myslíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, existuje, nespolupracujeme

Moc se koukáš na americké seriály a málo se zajímás o vědu a technický rozvoj…
😁

Další odpovědi
Mirdas

Ano, existuje a tajně sní spolupracujeme

Sem tam se v dokumentech na TV objevují určitá fakta, postřehy, spekulace a tak dalvám přednost nalzoru, že ti co se s nimi scházejí prostě soukromičí.

led

Ano, existuje, nespolupracujeme

Zatiaľ sme na tom ako Európa v staroveku. Skúšame bádať, čo je okolo nás, ale zatiaľ len na dohľad. Plavíme sa loďami blízko brehu a bojíme sa spustiť zrak z pevniny.
a dnes… nepokročili sme oveľa ďalej
Sme na tom, akoby sme sa v paneláku pozerali z okna a pri pohľade do strany, aj keď sa vykloníme, vidíme síce stenu výťahovej šachty, ale nie to, čo je za ňou. Musíme výjsť von, aby sme to videli. Tak ďaleko sa naša civilizácia ešte nedostala, stále sa len pokúšame výjsť von.

mojitek

Ano, existuje a tajně sní spolupracujeme

jira : :D

#jira

Ne, neexistuje

mizu1414

Ano, existuje, nespolupracujeme

anonym

Ano, existuje, nespolupracujeme

Doplňuji:
Ano,existují, je jich plný vesmír, nás ale mají za odpad, určitá jejich část nás chce brzy vyhladit, abychom nezamořili vesmír.

abendsbrot23

Ano, existuje a tajně sní spolupracujeme

anothertyn

Já teda věřím tomu, že existují mimozemšťané a spolupracují s námi, ale vláda s církví se to snaží utajit, přesně jak si napsal. Už v 15. stol. spolupracovali..a to s Leonardem Da Vincim a později i s dalšími. Jo někdo si může myslet že to je blbost, ale je dost důkazů o tom, že to tak opravdu je. Vezměte si třeba Leonardovo obrazy – ve všech se objevují tajné šifry a dost ale opravdu hodně mě překvapilo, když jsem viděla co všechno je v těch obrazech skryto. Koho to zajímá, tak opravdu doporučuju se kouknout na tohle : https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HQedMjsTA80 .. musím říct, že já z toho byla úplně ohromená.