Fly

Existuje suchozemní želva do 10cm?

Dobrý den, prosím vás existuje nějaká suchozemní želva která bude mít v dospěvosti do 10 cm, případné tršku víc? Díky, naschledanou. Fly.
Doplňuji:
A nějaká, která se dá niormálně koupit? :)

Nejlepší odpověď
annas

Nejmenší suchozemskou želvou je Homopus signatus signatus (poddruh želvy trpasličí), která měří necelých 8 cm a váží jen 140 g.
Želva trpasličí je tedy nejmenší želva na světě, dorůstá délky pouhých 8 cm. Obývá suché oblasti, živí se především suchými sukulentními rostlinami. Díky své malé velikosti se může schovat pod kameny, před sluncem a predátory, přesto se často stává obětí masožravých ptáků a menších savců.

Doplňuji:
U nás se chovají větší želvy, nabízejí je v inzerátech cca za Kč 1.500. Podrobnosti o koupi, chovu atd. se dočtete na:
http://www.eu­zelva.cz/

Zdroj: http://www.zelvy-4ever.cz/index­.php?page=sucho­zemske

Další odpovědi
Greneia

Dobrá otázka, ale suchozemskou želvu jsem nenašla, malé jsou snad jen vodní.

Zdroj: www.euzelva.cz/

anonym

Greneia třeba chtěla říct, že Dobrá otázka, ale suchozemskou želvu jsem nenašla, malé jsou snad jen vod ní.
Že jí tam chybí mezera:-)