anetadela1

Suchozemská želva

Máte někdo želvu? Jak dlouho jste ji nechali spát při prvním zazimování? Já ji mám v lednici teď 2 měsíce. Dočetla jsem se, že první zazimování by mělo být ty 2 měsíce, druhý 2,5 měsíce atd…Takže je pravděpodobně znát každý den. Měla bych ji tedy už vyndat a pomalu oteplovat? Za jak dlouho ji mám dát první jídlo? Díky, díky, díky 🙂
Doplňuji:
Pro kenyrts: proč si to myslíte?:-) Spíš jsem si ale myslela, že mi někdo napíše jak to přímo dělá nebo dělal on, svoje zkušenosti 🙂

Nejlepší odpověď
kenyrts

já vím,že to ode mne moc neberete,ale co kdyby,tady je link:

Zdroj: http://www.zel­vy.wbs.cz/Hiber­nace__zimovani­.html

Další odpovědi
Excal

Jooooo strkat zelvy do lednice, nejlepe v igelitovem pytliku, to je vazne nouzovka 😉
Nejlepe je na podzim postupne davat na chladnejsi mista az pomalu usnou a nachat je tam az do jara, pak je pomalu presunovat do mist teplejsich a az se probudi, tak je dat do vlazne (NE teple) vody, napiji se a pak poooomalu po malych davkach zacit krmit.
PS: pred zazimovanim je treba je par dni nekrmit a davat je do vlazne vody, aby se na zimu vypraznili.
Lednice je fakt nouzovka, pokud se zelvy behem hybernace probudi (porucha lednice), NIKDY je uz zase nedavat spat, uz by se taky nemuseli znovu probudit. Az zase za rok … 🙂