anetadela1

Jak vidí želva?

Říká se, že např. psi vidí černobíle, včely místo bílé vidí modrou atd…Tak by mě zajímalo jak vidí želvičky?

Odpovědi
Marky71

Zrak má želva velmi dobře vyvinutý. Oko je kryto víčky i mžurkou, zřítelnice je okrouhlá a duhovka vodních želv je světlá a mnohdy pestře zbarvená. O želvích zrakových schopnostech se přesvědčí každý rádoby pozorovatel. Chcete-li želvu pozorovat, doporučuji nebýt blíž než metr od akvária, a v čím větší tmě se nacházíte, tím lépe. Bohužel, želvy se moc ochočit nedají, většinou jsou to samotáři. Nutno dodat, že želvy mají velmi dobrou schopnost rozlišování barev. Zrak často pomáhá i k prostorové orientaci. Další významná informace pro chov: želvy jsou zvyklé na jedno uspořádání akvária, v cizím prostředí se cítí ohrožené a vyhledávájí úkryt. Proto pokud možno neměňte želvě její zaběhnutou „domácnost“.

Zdroj: http://kopretin­ka013.blog.cz/0706/vje­move-ustroji