Avatar uživatele
baghira

Existuje recept, kde se používá vodní meloun v tepelné úpravě?

Případně jakékoliv jiné kuchyňské využití vodního melounu kromě klasiky – čerstvého syrového nebo v ovocném salátu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? flodur, iceT, hanulka11, hanny 2, tom004, anonym před 4667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Člověče…je to pár dní, co jsem právě na jeden recept narazila. A sama jsem se tomu divila a přemýšlela jsem, jak to asi může chutnat… Já teda žádná velká kuchta nejsem, ale tepelně upravený meloun byl i mě krajně podezřelý! :) Když mi dáš pár dní (maximálně), zkusím to najít. Mám pocit, že to bylo v nějakým časopise, tak budu muset zalistovat :)

Jinak z vodního melounu jsou báječně osvěžující letní drinky, nemusíš ho dávat jen do salátu :)
Doplňuji:
Tak jsem to našla. Je to vodní meloun smažený ve vinném těstíčku – pro jistotu jsem to naskenovala, ať neřeknete, že jsem si ten recept vymyslela (hahaha, takovou fantazii fakt nemám :D

Jenom se omlouvám, že u receptu chybí cca 1mm okraje – časák není můj, kdoví co s tím majitelka dělala :))
Jestli ten recept někdo vyzkoušíte, dejte pak vědět, jak moc velký fujtajbl to je. Díky :)

Jinak ještě k tomu melounu zastudena – perfektní je sorbet z vodního melounu (a není ani potřeba strojek na zmrzlinu – stačí sorbet během mražení hlídat, nenechat ho úplně zmrznout: vždycky, když se začne měnit v led, tříšt „rozbít“ a pořádně promíchat).

No a ještě jeden tip: z dužiny melounu vydlabat kuličky (je na to speciální udělátko) a připravit si ovocnou bowli. Univerzální recept neexistuje, záleží na chuti – sezonní ovoce nakrájet na kousky, hodit do džbánu, zalít rumem/sektem/vodkou + sodovkou/čajem, přidat třeba mátu nebo meduňku a nechat pár hodin odležet. Podávat vychlazený nebo s ledem – je to mňam! :)

http://img.na­dapenny.com/t20/112­06/nadap151807183­460232.jpg

Upravil/a: barnajka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Až,dá někdo,k dobru,ně­jaký reecept,klidně ho zkusím.Ale moc tomu nevěřím. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

neumím si představit jak by chutnal tepelně upravený je složen 90% z vody… asi by to byla pak kaše

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Jak píše barnajka – letní drink.Já bych tam dala rum a při letošním způsobu léta bych to ohřála – takže grog z vodního melounu!Dobrou­ chuť!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

Melounová polévka:

http://www.you­tube.com/watch?v=Sy4LTvq­RGDg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek