baghira

Existuje recept, kde se používá vodní meloun v tepelné úpravě?

Případně jakékoliv jiné kuchyňské využití vodního melounu kromě klasiky – čerstvého syrového nebo v ovocném salátu.

Nejlepší odpověď
barnajka

Člověče…je to pár dní, co jsem právě na jeden recept narazila. A sama jsem se tomu divila a přemýšlela jsem, jak to asi může chutnat… Já teda žádná velká kuchta nejsem, ale tepelně upravený meloun byl i mě krajně podezřelý! :) Když mi dáš pár dní (maximálně), zkusím to najít. Mám pocit, že to bylo v nějakým časopise, tak budu muset zalistovat :)

Jinak z vodního melounu jsou báječně osvěžující letní drinky, nemusíš ho dávat jen do salátu :)
Doplňuji:
Tak jsem to našla. Je to vodní meloun smažený ve vinném těstíčku – pro jistotu jsem to naskenovala, ať neřeknete, že jsem si ten recept vymyslela (hahaha, takovou fantazii fakt nemám :D

Jenom se omlouvám, že u receptu chybí cca 1mm okraje – časák není můj, kdoví co s tím majitelka dělala :))
Jestli ten recept někdo vyzkoušíte, dejte pak vědět, jak moc velký fujtajbl to je. Díky :)

Jinak ještě k tomu melounu zastudena – perfektní je sorbet z vodního melounu (a není ani potřeba strojek na zmrzlinu – stačí sorbet během mražení hlídat, nenechat ho úplně zmrznout: vždycky, když se začne měnit v led, tříšt „rozbít“ a pořádně promíchat).

No a ještě jeden tip: z dužiny melounu vydlabat kuličky (je na to speciální udělátko) a připravit si ovocnou bowli. Univerzální recept neexistuje, záleží na chuti – sezonní ovoce nakrájet na kousky, hodit do džbánu, zalít rumem/sektem/vodkou + sodovkou/čajem, přidat třeba mátu nebo meduňku a nechat pár hodin odležet. Podávat vychlazený nebo s ledem – je to mňam! :)

http://img.na­dapenny.com/t20/112­06/nadap151807183­460232.jpg

Další odpovědi
tom004

Až,dá někdo,k dobru,ně­jaký reecept,klidně ho zkusím.Ale moc tomu nevěřím. :)

hanulka11

neumím si představit jak by chutnal tepelně upravený je složen 90% z vody… asi by to byla pak kaše

hanny 2

Jak píše barnajka – letní drink.Já bych tam dala rum a při letošním způsobu léta bych to ohřála – takže grog z vodního melounu!Dobrou­ chuť!

MacChill

Melounová polévka:

http://www.you­tube.com/watch?v=Sy4LTvq­RGDg