zvonisek

Existuje nějaký druh zvířete, jemuž doroste část těla (např. končetina), když o ni přijde?

Existuje takové zvíře, které, když přijde o nějakou část těla ( např.končetinu ), tak mu doroste a těm částem zase doroste tělo. Myslím, že jsem o nějakém tvorovi slyšela, tak mne zajímá, zda je to pravda. Žije takové zvíře na dně oceánu nebo kde? Je-li ovšem vůbec takové.
Já bych samozřejmě takové pokusy nedělala, poněvadž nejsem tyran ani sadista. Zvířata i jiné tvory mám ráda. Dokonce i mouchu mi dělá problém zabít.
Tenkrát jsem viděla nějaký dokument, bohužel si již nepamatuji jméno.

Nejlepší odpověď
anonym

Například ještěrka, v případě ohrožení jí odpadne ocas, který se ještě nějakou dobu hýbe aby zmátl nepřítele a po čase jí ocas doroste. Bude to zřejmě ještě u nějakých plazů. Taky to dělají někteří obojživelníci, například mlok.Taky mořská hvězdice regeneruje své končetiny. Jinak mě toho moc nenapadá, pro bližší informace by si chtělo přečíst odbornou literaturu. Ale jistě je na zemi spousty takových zvířat nebo živočichů.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=2&cad=rja&u­act=8&ved=0ahU­KEwiQ2dSq7ajcA­hUHXSwKHYnABsgQFggu­MAE&url=https%3A%2­F%2Fcs.wikipe­dia.org%2Fwiki%2FRe­generace&usg=A­OvVaw1F8Oyg_JoQ­cwaHrrnlW-Bk

Další odpovědi
Edison

Tak existují tvorové, kteří se množí dělením. Ale ne tak, že by se připravil o nožičku a nožičce dorostlo tělíčko… O takovém druhu nevím.

aliendrone

Ano, pokud vím, tak tohle když roztrhneš na 2 půlky, tak obě dorostou a máš nezmary 2! :) https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nezmar_hn%C4%9B­d%C3%BD

Jinak samozřejmě také sám Aliendrone (ale to je trochu něco jiného, jelikož ten je NEZNIČITELNÝ)! ;) :D :D

Anikitos

Něktěří plazi mají takovou vysokou regenerační schopnost, a taky některý hmyz. :D

Edison

Přátelé, Odpovídáte sice dobře, ale dotaz zní kapku na něco jiného: Jestli i té oddělené části tělíčka, třeba nožičce, doroste tělíčko. A to asi moc ne. Možná tomu láčkovci.

Kepler

aliene kecáš! Stačí na tebe dvakrát posvítit zakňaktelem a už to nerozchodíš!

aliendrone

NJN, tady lidi názorně vidíte, JAKÝ je Kepler ve skutečnosti kámoš – hned a bez mučení to na mě prozradil! Žádný kámoš, ZLOČINEC to je! A navíc – určitě se při tom pašování omamných látek z Rajchu něčeho nadýchal, protože jinak by mu došlo, že takové rady by neměl rozdávat ZDARMA! ;) :D :D