exekuce na splátky

Mám dotaz na exekuci,pobírám 9000Kč od socialek a mám jednu nezletilou dceru. Chtěla bych vědet jestli mám nárok na nějaký splátky.Po zaplacení nájemního bytu mě zůstává 5000Kč.Kde se dá najít nějaký znění zákona v jaký výši může být splátka.Co jsem se dozvěděla od jiných lidí,kteří měli exekuci na majetku tak že jim všechny věci po zabavení vrátili a platí splátku ve výši 300Kč .Kam se mám obrátit.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Na toho exekutora ze byste to potrebovala na splatka tolik a tolik reknete ze neberete moc penez a nikdo vam pomoc nemuze drzim vam palce aby to dopadlo dobre

Zlatý

Podívejte se na odpověď na obdobnou otázku - viz zdroj níže.

Obecně platí, že při exekuci z platu nebo z jediného příjmu z dávek, důchodu ap.) nemůže exekutor zabavit vše co potřebuje. Hranice životního minima jsou uvedeny v té druhé odpovědi.

Na druhou stranu, pokud exekutorovi nepodáte žádnou žádost o úpravu exekučního titulu, tak je oprávněn na peníze, které máte na účtě ´sáhnout´ až do nuly. Musíte se bránit !

Co se týká exekuce majetku, tak zde téměř žádná ´ochrana´ neplatí. Samozřejmě, že existují věci, které jsou z exekuce ze zákona vyjmuty a pokud se domníváte, že exekutor překročil své kompetence, tak se obraťte na soud, který exekuci povolil.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ exekuce-a-duchod

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.