Katak

exekuce…

Dobrý den.

  1. Mám trvalý pobyt u rodičů a hrozí mi exekuce. Mám nějakou možnost zabránit tomu aby přišli k rodičům? Bydlím v podnájmu a mám i bankovní účty na které mi chodí peníze.
  2. Co udělá exekutor jako první, obstaví účty, nebo jde přímo na adresu trv. pob.
  3. Mám živn. list na adresu trv. pob. když si dám trv. pob. na úřad, můžu dále podnikat?

Děkuji za odpovědi..

Odpovědi
standa

ad 1.)
Pokud na dané adrese u rodičů máte trvalý pobyt, tak exekutorovi nijak nezabráníte, aby zde ´hledal´ váš majetek. Můžete však s exekutorem předem komunikovat (což vřele doporučuji) a sdělit mu, že bydlíte na jiné adrese než u rodičů… a hlavně, že hodláte spolupracovat při úhradě svých závazků.

ad 2.)
Exekutor může využít kteroukoli zákonnou možnost, může i kombinovat exekuci platu a exekuci účtu atd. Čím začne, nelze odhadnout…

ad 3.)
Samozřejmě, že můžete podnikat s jakoukoli adresou trvalého pobytu…, podle mého názoru však změnou adresy nic zásadního nedocílíte, protože pokud bude chtít exekutor přijít k rodičům (tedy na místo vašeho dejme tomu předcházejícího trvalého pobytu), tak mu v tom vaše změna adresy nezabrání. Pokud má exekutor domněnku, že se zdržujete nebo jste se zdržoval na některé adrese, tak není podstatné zda zde máte či nemáte trvalý pobyt.