petka92

Evidence na úřadu práce, co a jak?

Dobrý den,
měla bych pár dotazů ohledně vedení na ÚP.
Bohužel jsem se letos minula oborem a VŠ studium ukončila v pátek.
Doma mám již dopis z VŠ o ukončení studia,nicméně tam jedu ještě pro další potvrzující papíry a odevzdat průkaz studenta. Co mě ale zajímá, je – zítra jdu na úřad práce evidovat se,zajímalo by mne,zda se na úřad práce musí hlásit každý měsíc? A když vím,že za měsíc a pár dnů odlítám do Amsterdamu na dva měsíce(jako aupair) přihlásím se znovu po návratu do ČR?Následně budu znovu zřejmě cestovat,či přes léto mít brigády. Je nutné přijmout nabídku práce od ÚP? Můj hlavní důvod přihlášení je samozřejmě zdravotní pojištění. Koncem dubna odjíždím na dva měsíce,půjdu-li po létě znovu na VŠ,je mi to samozřejmě dál jasné. Zajímá mne hlavně tento měsíc a půl a přihlašování atd.

Děkuji

Odpovědi
Michal Kole

Jak často se na úřadě práce budete muset hlásit záleží na libovůli úřednice.

Sice mají nějaká interní pravidla, ale ty asi jako občan nemáte právo znát.

Co tak sleduji zpravodajství tak vláda+poslanci+se­nátoři vymýšlejí jen „komplikace“ než uhlečení životních situací občana.

Pokud si na brigádě vyděláš víc než 4 litry hrubého tak NESMÍŠ být v evidenci úřadu práce.

Práce nabídnutá Úřadem práe se VZÍT MUSÍ, ale zaměstnavatel NEMÁ povinnost tě zaměstnat.

Úřad práce oficiálně pouze „ZPROSTŘEDKUJE“ zaměstnání.

jmhad

Budeš se hlásit pořád.Myslím to asi takhle – teď se zaeviduješ,podporu nedostaneš a než pojedeš pryč,tak jim to oznámíš a oni tě pravděpodobně vyřadí,protože je to nějaká práce a až se vrátíš,tak se zase přihlásíš a zase nic nedostaneš a tak dále.O tom,zda zůstáváš v evidenci či ne rozhoduje daná úřednice podle toho,o jaký druh práce půjde a kolik si vyděláš.