Dobrý večer. Mám dotaz ohledně vyřazení z UP.

pritel musel doma zustat s nasim 7mesicnim synem, jelikoz byl hodne nastydly a cely den plakal doma. ja musela narychlo odjet kvuli rodinnym duvodum, bohuzel, pro urad prace, nema zadne pisemne oduvodneni, proc pritel nemohl; dorazit. Ale samozrejme tam volal a omlouval se. nikdo mu nerekl o tom, ze ma pouze 8 dnu na to, aby dodal pisemnou omluvu od nejakeho lekare! A ted mu prisla obsilka ve veci VYRAZENI z UP. To po nem budou chtit penize zpetne vratit vsechny? Nebo jak je to, toho jen vyradi a pojisteni si bude muset nadale platit sam, bohuzel nemuze najit praci, a to mu vsemozne pomaham.Co mame dewlat??? Moc dekuji za vcasnou odpoved. Sarka

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nic vracet nemusí to za prvé. vyřazení z ÚP je formou zahájeného správního řízení a proti rozhodnutí lze podat odvolání. Nechť tak učiní a samozřejmě přiloží potvrzení lékaře, ale nevím zda mu pomůže nyní.
Pakliže jej tedy vyřadí je jeho poviností se ohlásit na zdravotní pojišťovně a zde si platit zdravotní pojištění (cca 1000–1100,–Kč měsíčně). Nic jiného platit nemusí.
Nevím jak je to přesně s novelou zákona o zaměstnanosti, ale zaregistrovat se na ÚP bude moci až po třech měsících po vyřazení.