Druh a družka

Dobrý den, rozešli jsme se s mým dlouhodobým druhem a vzala jsem si věci, které si myslím že mi patří, jenže, některé věci jsme měli na splátky a samo, že na něj. Bohužel to nahlásil na policii, je možné že ten soud mohu vyhrát? A jestli ne, jaké budou sankce. přítel o dohodě nechce ano slyšet i když jsem mu peníze nabízela. Děkuji za odpověď, Kratinová Eva

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Věci, které mi patří.. na splátky.. byla li ta věc na splátky, nepatří zatím asi nikomu jinému než leasingové společnosti. Vlastníkem věci se stane ten, kdo ji splatil. Vztah druh-družka co se týče peněz není dobře ošetřen ani pro jednu ze stran. Bavíme-li se o věcech movitých (lednička, TV, počítač atp.) tak tam je právo docela snadné - vlastnické, jsi-li vlastníkem. Jsi-li spoluvlastníkem, pak polovina. Jsi-li spoluvlasníkem, tak i spoluvlastníkem dluhu na dané věci (no na čem by to dnes bylo výhodné to tedy netuším, ale budiž) Takže doporučuji, pokud již není 90% splaceno, nech mu co žádá a pořiď jiné, vyjde to levněji. Pokud je již většina věcí splacena, doporučuji všechny předměty sepsat, napsat ceny dlužné, dnešní reálné - nezapomeňte.. viz aukro.cz, že TV před dvěma roky za 20000 má hodnotu třeba 2000,-; domluvit se s nějakým společným známým jako prostředníkem a v klidu tento problém vyřešit. Těžko říci, jaké budou sankce. Pokud přítel nahlásil "krádež" můžou být i v ""letech natvrdo", záleží na mnoha okolnostech. Každopádně to chce třetí a pokud možno nestrannou osobu - i manželská poradna v nejhorším...

Další odpovědi:

Zlatý

Přestože neznám souvislosti, tak jsem si téměř jist, že Policie ´případ´ odloží, neboť nebude naplněna skutková podstata žádného úmyslného TRESTNÉHO činu (Policie je totiž orgánem činným v TRESTNÍM řízení...)

Na druhou stranu je jasné, že bývalý druh se evidentně domáhá svých vlastnických práv. A protože je prokazatelné, že zmíněné věci financoval (splácel) on , na rozdíl od obtížně prokazatelné skutečnosti, zda vám byly tyto věci darovány a nebo zda jste je jen používala, ale vlastnictví na vás nepřešlo.

Nevím jak jsou věci staré, ale doporučuji je dobrovolně vydat, protože o jiném řešení bývalý druh nechce ani slyšet a vám se nevyplatí absolvovat občansko-právní spor o náhradu škody, který byste nejspíš prohrála.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.