Avatar uživatele
anytka

druh a družka, společný byt

Ahoj. Chci se zeptat, partner bude kupovat byt, který bude napsaný na něj , hypotéka taky bude napsaná pouze na něj. Já mu však budu platit pulku hypoteky i pulku všech nákladů na byt. Mohla bych si ošetřit nějakou právní smlouvou, notářsky uzavřenou tyto investované finance? Aby mě jednou nevyhodil a já neměla nic.Prosim poradte.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? tom004, anonym, suaeda před 4674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Určitě, zvlášť pokud jste si to dohodli zatím jen ústně. Nejlepší by bylo uzavřít písemnou dohodu ještě před koupí.
A nemusíte chodit přímo za notářem, na tohle vám stačí běžný advokát.
A ještě něco, užívací právo je něco jiného než nárok na finační podíl hodnoty bytu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Nejen,že mohla,ale měla.Nechal,bych si sepsat u příslušného právníka smlouvu se všemi platbami,dělení hypotéky,ap.,nechal ověřit,a požádal na KÚ,o zřízení věcného břemena.Konkrét­ně,se vše u právníka určitě dozvíte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Jestliže je to tak,tak nevidím důvod,proč bys neměla dostat z bytu podíl,podle toho,kolik peněz do něj vložíš.V tomto vám jistě poradí právník a notář to pak s váma sepíše,manžel snad nebude mít nic proti..I kdybych tu teď vymyslel to nejlepší řešení,stejně je třeba to probrat s právníkem,který bude znát příslušné zákony a pravidla a dá dohromady vhodnou smlouvu.Nejlépe snad aby se tvůj podíl při případném rozvodu = x(např.50)% hodnoty bytu – polovina nesplacené hypotéky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Muj kamarad ma syna a ten to mel take tak. A po 5 letech se rozesli a on ji nedal vubec nic a divenka nic nezmohla. Me do toho nic neni , ale ja bych nikdy nechtela , aby se takhle moji synove zachovali ke svym slecnam. A sama radim , kdyz se me zeptali, at je byt na oba. A nebo , pokud vam to prijmy dovoli , navrhnete priteli , ze udelate to same , ale byt bude na vas. Uvidite reakci. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek