Nenaplněný

Drážka v okně.

Nechal jsem si u truhláře vyrobit okna z masivu otvíraná dovnitř. Po zazdění jsem zjistil, že na nich chybí drážka na chytání a ovádění vody na spodní části rámu. Okna jsou na západní straně a při prudším dešti mi voda stéká kolem křídel dovnitř. Truhlář tvrdí, že už s tím nic udělat nejde. Horní frézkou se tam přez falc prý nedostane a dlátem je to pra… Zkusil jsem několik druhů těsnění, ale dřevěná okna trochu pracují, takže mi tam voda stejně nateče. Silnější duté těsnění dát nemohu, protože nezavřu okno. Díky moc za rady

Nejlepší odpověď
hanny 2

A to ten truhlář neví?Mě se to totiž taky stalo,ale před 17-ti lety a ten truhlář musel vyvrtat do spodního rámu dírky,aby mohla voda odtéct.„Profe­sionalita“ některých řemeslníků mě opravdu fascinuje.
Doplňuji:
Pro Mosoje -jen jsem napsala mou zkušenost,o žádnou profesionální odpověď jsem se vůbec nepokoušela,nejsem truhlář!

Další odpovědi
mosoj

Profesionalita některých odpovědí nezná mezí !!
Zrovna tak jako toho truhláře.
Ty díry bez drážky tam budou houby platné !!

Drážku je nutné udělat třeba oscilační pilou ( pokud to nepůjde jinak) a ty díry před rám je již brnkačka.
Oscilační pilou se dají dělat i průnikové průřezy a nehrozí nebezpečí zranění !!

Dále by to šlo udělat malou karboflexou se specielním dlabacím nebo rašplovacím kotoučkem. Nebylo by to až ke kraji ale převážnou část vody by to vzalo.
http://www.kaindl-naradi.cz/

http://www.kwik­tool.cz/safesaw­.php

Děda Louda

Nepomohly by okapničky?

venkovan

Reklamace, umučení truhláře třeba punčovými dorty zapíjenými pivem a zkusit jestli by drážka nešla udělat frézkou na dodatečné silikonové těsnění (říkalo se mu švédské). S tou se dělají drážky i v rozích.

Hlada

Okno, kterým teče voda dovnitř je stejně vadné, jako kdyby třeba nešlo otevírat. Nechápu, jak může truhlář neudělat odvodnění a na druhou stranu ani vy případně zedník jste si tak elementární závady nevšimli před instalací. Jakékoli dodatečné řešení už bude na úkor životnosti okna. Myslím, že nejlepším řešením by bylo odstoupení od smlouvy.

terry

A ta jsi mu už zaplatil plnou částku? jak se staví k vrácení peněz a oken?