Bronzový

Zdění luxfér

Vím že to sem moc nepatří ale i tak se zeptám:
Pokud budu zdít luxféry (na světlo na chodbě) a jako spáru použiji nízkoexpanzní pěnu, dám dvě vrstvy luxfér a mezi ně ještě nainstaluji lexan jako přerušení tepelných mostů...je takováto technologie vůbec možná? Jde mi hlavně o prostup tepla. Zateplené luxféry nic neřeší, to už jsem hledal (velký prostup tepla a obrovská cena cca 400kč kus).

Doplňuji:

Cena klasické luxféry je od 50kč za kus.
Luxféry mám na dvou místech...na jednom místě až po zem- celková investice by pro mne byla cca 12 000kč, zatímco s okny někde u 60 000kč (jedno musí být z bezpečnostního skla s fólií aby tím nikdo neproletěl + vystužený rám s pořádným uchycením + žaluzie nebo matný polep + práce montážní firmy).

Odpovědi:

Namísto luxfer bych použil pevné zasklení trojsklem (prostupnost tepla je cca 4 - 6 x nižší). Navíc odpadají spáry - a trojsklo na míru už dneska vyrobí ´kdekterej´ sklenář...
Doplňuji:
Aha - já se domníval, že jde o nějaký pás (1-2 vrstvy) luxfer pod stropem...
;-)
Nevím, nakolik je rozumné ke stávajícím luxferám přidat ještě dutinový polykarbonát a druhou vrstvu luxfer*) - neznám nikoho, kdo by takovou variantu zvolil...
Já bych to nedělal - stávající luxfery bych vyboural, otvory zčásti zazdil a k prosvětlení použil menší okna (třeba vysoká úzká - netuším, jak máš designovaný dům).
___
*) Je otázkou, zda zdvojením luxfer a ještě vložením lexanu neklesne celkové množství propouštěného světla natolik, že by bylo bývalo lepší rovnou zmenšit plochu málo tepelně ´odolných´ luxfer na méně než polovinu - a tedy stejného efektu (pokles propouštěného světla i tepla) vyřešit např. obložením vnějšího pláště luxfer EPS a ´zaomítáním´...

Zlatý

Jako návod k řešení problematiky tepelného prostupu to sice vhodné není, ale možná pomůžu k inspiraci. Potřebovala jsem přezdít horizontální šachtu cca 900 x 800 mm na WC, aby byl možný vstup a zůstalo aspoň částečné osvětlení. Mezi jednotlivé luxfery jsem vložila dřevěné lišty s vyfrézovanou drážkou, abych dodržela stejnou šířku spár a následně jsem celou konstruci vyspárovala Vetromaltou.
http://screenshot.cz/…
Doplňuji:
Já to taky pochopila jako pás 2 řad luxfer pro přisvětlení vnitřních prostor. Po doplnění otázky je můj příspěvek nepoužitelný, ale třeba inspiruje někoho jiného. Nejlevnější luxfery se dají pořídit od 39,- / ks :-)

Zlatý

Pokud je to venkovní zeď, patři do spár ocelová výztuž !

Cena luxfery, teda klasické je od 70Kč/ks.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.