panenka

Zapuštění špalet

Dobrý den potřebovala bych přesný postup jak se dělá zapuštění špalet,kdyžtak i s obrázkem a kolik tato práce zhruba stojí děkuji
Doplňuji:
děkuji za odpověd,potřebuji vědět jak se dělají z omítky zapuštěné špalety pokud možno s obrázkem děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Zaměření a instalace venkovního parapetu
Příprava špalety pro zapuštění venkovního parapetu – vysekání menšího žlabu
Zaměření délky parapetu – změříme vnitřní rozměr špalety
a / připočteme min. 10 mm z každé strany pro zapuštění parapetu
b / jestliže jsou omítky hotové a parapet se zapouštět nebude,
je nutno odečíst 3 mm z každé strany ( síle boční krytky )
Zaměření hloubky parapetu – rozměr měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od podkladového profilu pod rámem okna a hrany omítnuté špalety a vždy připočteme vzdálenost odkapu minimálně 40 mm
Součástí dodávky jsou šroubky, pomocí kterých parapet ukotvíme k oknu a zakrytkujeme plastovými krytkami na šroubky.
Nyní si parapetní desku pomocí klínků podložíme a vyrovnáme pomocí
vodní váhy. Je třeba dodržet mírný spád (6°) z důvodu dobrého odvodu vody.
Pomocí montážní pěny parapet podpěníme, doporučuje se nízko expanzní pěna, aby nedocházelo k vyboulení parapetu.
Parapet zatížíme po celé jeho délce.

Zaměření a instalace vnitřního parapetu
Příprava špalety pro zapuštění vnitřního parapetu – vysekání menšího žlabu
Zaměření délky parapetu – změříme vnitřní rozměr špalety a připočteme min.
5 mm z každé strany pro zapuštění parapetu. Od této délky odečteme 2 mm
z každé strany, což odpovídá síle boční krytky.
Zaměření hloubky parapetu – rozměr měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od podkladového profilu pod rámem okna a hrany omítnuté špalety a vždy připočteme vzdálenost odkapu minimálně 40 mm
Zaměření hloubky parapetu – rozměr vychází ze šířky špalety, ke které připočítáme 10 mm pro zapuštění pod profil okna a min. 30 mm přesah
od okraje vnitřní omítky
Pokud je třeba, parapetní desku si vypodložíme pomocí dřevěných klínků
a vodní váhou vyrovnáme, popř. dopěníme ze spodní strany parapetu. Parapet zatížíme po celé jeho délce.
Po vytvrdnutí montážní pěny můžeme odstranit klínky a provedeme zapravení okolí parapetu.
Doplňuji:
http://www.po­radte.cz/vyhle­dej/?cx=partner-pub-6005638369389­360%3Aw5z6k6-dkqt&cof=FORID%3A11&i­e=windows-1250&q=Zapu%9At%EC­n%ED+%9Apalet&sa=Hle­dat