David100

Jak zjistit velikost nebo kvalitu CMOS snímače?

Jak zjistit velikost nebo kvalitu CMOS snímače ? U CCD čipu se dal dělí na např. APS-C nebo full frame ale nevím jak je to u CMOS chystám se totiž koupit nějakou zrcadlovku. Děkuji za vysvětlení.

Odpovědi
gecco

CMOS nebo CCD – pokud jde o velikost snímače platí stejná pravidla…
😉

Emefej

Velikost snímače zjistíš ze specifikace fotoaparátu. APS-C přístroje mají velikost čipu cca 16 × 24 mm, FF mají 24 × 36 mm. Kvalitu zjistíš pouze praktickým testem a porovnáváním. Rozdíl mezi CCD a CMOS v praxi nepoznáš.

Lamalam

Velikost snímače zjistíš z manuálu. Kvalitu asi jako laik nezjistíš.