Fidel

Jaká je životnost závěrky u zrcadlovky? Jak je možné poznat, kolik fotek bylo na zrcadlovce cvaklých?

Doplňuji:
Nainstaloval jsem si Opandu a potom otevřel fotku. Ale nikde tam nemůžu najít položku TOTAL NUMBER… tak nevím, co dělám blbě. děkuji

Nejlepší odpověď
vítek

U Nikonu se udává přes 100000.Informace o počtu cyklů závěrky je vložená v exifu každé fotografie a zobrazite ji například v opanda iexif.
Doplňuji:
je tam položka total number of shutter release.

Další odpovědi
mosoj

Výdrž závěrky obecně 50 – 100 000 cyklů. Někdy více někdy méně.
Oficiální čísla neexistují.
Foťák sice fotky čísluje, ale to se dá bohužel zresetovat.

Počet cvaků zjistíte v programu OPANDA I-exif
v položce TOTAL NUMBER OF SHUTTER RELEASES.

lukas.zmizik

u canonu to dojde 10 tisic a pak to jde od nuly znova, zivotnost zaverky – kus od kusu, nad 100 tisic uz bych se trochu bal