Katax

Jak se zbavit smítka (prachu) v hledáčku zrcadlovky

Dobrý den,
prosím o radu ohledně vyčištění zrcadlovky Canon 600D. Pokud se dívám hledáčkem mám uprostřed záběru zhruba 1cm dlouhou černou čárku (asi smítko). Po vyfotografování se na snímku tato závada neobjevuje a pokud se dívám při ostření přes displey, tak toto smítko tam rovněž není.
Děkuji za pomoc

Odpovědi
mosoj

Sundej objektiv a podívej se na zrcátko a matnici. Když tak lehce!! odsaj vysavačem.
Doplňuji:
Pro ty co neví co je zrcadlovka. V pravo nahoře je nákres.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zrca­dlovka

mosoj

www být tebou, tak tu svoji odpověď raději smažu.

www

Jo, díkec. Opravuji současně cizí počítač a pořádně tady nečtu 😁. Holt, dělat několik věcí naráz už nějak nestíhám ☹.