anonym :D

Doporučil by mi někdo nějaké knížky o pozitivním myšlení?

Odpovědi
zjentek

Něco tady>>> https://www.da­tabazeknih.cz/stit­ky/pozitivni-mysleni-2367

paul1

Zkuste hledat tady:
https://www.me­gaknihy.cz/te­ma/1/454-pozitivn%C3%AD+my%C­5%A1len%C3%AD?p=1

Themeansar

Malý princ

da ny

Nevím, k jakým účelům sháníte tuto literaturu (zda se chystáte psát nějakou práci, referát, seminární, bakalářskou apod.) 😉
Doporučuji NEPŘECEŇOVAT sílu pozitivního myšlení.
Chce to spíše přestat s negativním strachem, obavami.
Uvědomit si „problém\“ z minula (nedokonalostí, nároky a prohřešky rodičů v dětství, mládí) a pracovat s ním. Pochopit je, odpustit jim a hlavně sobě. Odhodit pocit viny a křivd (to neznamená zapomenout), zbavit se negativních emocí.
Není třeba se někomu zavděčit, dělat něco, abych vyhověla někomu, potěšila někoho… ale dělat vše, protože TO, JÁ chci. Vše dělat s elánem a radostně. Když si to ošklivím, tak mi to nepomůže (nechuť, odpor jsou k ničemu/zbytečná "komplikace.
Přijmout sebe sama (bez výhrad a nějakých ale….).
Nastavit myšlení trochu jinak. NEOHLÍŽET SE ZPĚT (co bylo, bylo, je pryč). Přijímat a řešit to co přichází (ne, co bylo a co by mohlo přijít/hrozit – to přece není cíl, to nechci).
Myslet na to, co a jak si něco přeji, bez pochybností, nedůvěry. Bez strachu bez důvodu/příčiny předem. Tedy nemalovat bubáky a čertíky na zeď. Přestat psát „blbé scénáře“ svého života. Přestat se zabývat tím co nechci. Myslet na to co si přeji a jak by to mělo vypadat. Nějaká čas to zabere, dá se to natrénovat.
Síla slova a myšlenky je všudypřítomná.
„Člověče, přestaň se zabývat, říkat, myslet tak, jak to vůbec nechceš.“
Zvládneš, co chceš/můžeš, snaha je k ničemu. Je třeba konat. 😉
Miluj svůj život!