Weroniq

je mi večer každý den tak nějak divně

nevím, co se to semnou poslední dobou děje.. celý den mi je fajn, ale k večeru a večer je mi nějak divně.. i když si dám lehkou večeři, třeba jen krajíc chleba s máslem a sýrem a nějakou zeleninu, tak mi je nějak těžko, bolí mě břicho a zároveň je mi tak nějak úzko, napadají mě špatné myšlenky, přemýšlím nad problémy a co mě čeká zítra a nějak se nemůžu uklidnit, nemůžu často ani usnout, usínám až pozdě v noci po několika dílech oblíbených seriálů a v noci se občas budím se zlými sny.. už je to takhle přes týden a nevím si rady :(
Doplňuji:
děkuji za všechny rady, snažím se hodně relaxovat, dělat věci, které mám nejradši, s těmi seriály to nepřeháním a nemyslím tím telenovely, ale seriály na pobavení jako simpsnovi nebo koukám na dokumenty o přírodě, to je uklidňující.. zkusila jsem nějaké ty čaje na lepší spánek a nervy, ale nechci si z toho dělat berličku, abych pak usnula jen za předpokladu, že si dám ten čaj.. nevím proč mám teď tyhle úzkostné stavy, nic špatného se mi neděje, sice v rodině a mým známým se dějou různé věci a já si to asi moc beru na sebe a trápím se i za ně, jinak to nevidím :(

Nejlepší odpověď
quentos

To evidentně není večeří, nýbrž stresem. Zřejmě nějaký neúspěšně vytěsněný problém staršího data. Někde bych si v klidu sedl a popřemýšlel, on vyplave; pak se může řešit.

Další odpovědi
Illines

Jsi pretizena,myslis -jak to bude?Znam ten stav a ne jednou.Trapi te budoucnost.Mas okolo sebe lidi,u kterych se nemuzes dockat te spravne odpovedi pro tebe.Zacina strach pred skutecnosti.Vis co?Pokud ti to jen casove vyhovuje,skus postavit rozum proti sobe.Proste nejdu tam kam jsem zvykla,ale skotacim sama pro radost ve vode a pak,pozoruj to odreagovani.A uz si ho nenachavej narusit.Kazdy den je tisic spusobu relaxace,vyuzij to­ho.

anonym

Doporučila bych sice poslechnout quentose, ale někdy se příčina nedá hned rozpoznat trvá to, než si člověk uvědomí, co ho skutečně deptá.
Takže zatím bych doporučila zdravý pohyb, večerní procházky a před spaním meduňkový čaj, nebo teplé mléko.

Sůwa

Zkus vynechat ty seriály a vezmi si nějakou příjemnou knížku. Dobré je před spaním vypít hrnek čaje z meduňky, bylinkovou směs Gaskoňský čaj štěstí ( Dr Popov ), nebo od Teekanne směs s názvem Spánek a nervy. Večeři přesuň na cca 17:00 hod.

briketka10

ahoj Weroniq, včera jsme Ti odpovídali na otázku jaká je horší bolest, jestli psychická nebo fyzická..

doplnila jsi :
ale když mi je špatně psychicky (stres, nervozita, stýskání, hádky) tak nevím, jak si pomoci a jak dlouho to bude trvat a udolává mě to mnohem víc :/

zkus na chvíli ty seriály omezit, uvař si čaj na žaludek, choď brzy spát a hlavně neponocuj..
Doplňuji:
Weroniq je dobře, že je Ti lépe, ale za jeden nebo dva dny se Tvůj stav moc nezlepší potrvá to déle tak vytrvej..
my tady jsme jen laici a šikovně Ti poradit co máš sama dělat je těžké..
můžeš si třeba pustit i uklidňující hudbu a nevím kolik Ti je roků, já si naliju sklenku červeného a ponořím se do poslouchání je to prima :DD
někdy i ve vaně plné pěny a všude svíčky to je teprve krása..
vonný olejíček a ták..

Damiana

Vyboč ze svého stereotypu! Místo pravidelně nalajnovaného večera se domluv s kamarádkou, zajdi do kina, běž si s kamarádem zatancovat, skoč do bazénu, prohřej se v sauně, pořiď si pejska, … Zaměstnej nějak jinak svou mysl, můžeš také začít s něčím, co tě baví, ale pořád ses k tomu neodhodlala, nějaké sběratelství, kursy, vzdělávání se. Lidé se málo stýkají navzájem a pak mají z toho osamělého dřepění u compu zasloužené stíhy a depky. A ty dnešní seriály? Tak pitomě odrážejí realitu, že se na ně může dívat jen sebevrah. TV dávno zapomněla na své původní poslání – zábavy a vzdělávání. Umět pobavit je umění. Tak si pusť radši něco, co tě dobře naladí a dej si k tomu to, co ráda – třeba čokošku. Věř tomu, že základ úspěchu je ve vlastním pozitivním smýšlení. Problémy se nedějou, než se stanou.
Doplňuji:
Je fajn, jestli se ti trochu ulevilo. S rodinou a známými si promluv o svých pocitech. Možná si jejich problémy bereš k srdci víc, než oni sami. Čaje střídej podle chuti, neboj, na heřmánku nebo meduňce závislá nebudeš…Zkus hodit své pocity na papír nebo na plátno, mohlo by vzniknout něco zajímavého a časem uvidíš zajímavý vývoj. Až se půjdeš projít do přírody, vezmi s sebou foťák. 🙂

pusinka50

Já vím, jak je těžké porozumět vlastní duši. Hledat a najít důvod…proč…poradím jen jednu věc: vezmi papír A4 a pastelky nebo fixy. A zkus namalovat vlastní duši, tak, jak ty si jí teď představuješ. Nech fantazii přemýšlet, do ničeho se nenuť a pak to namaluj a pak se nad tím obrázkem zamysli, co představuje, popiš si nahlas obázek, ukáže ti, kde je potřeba hledat problém. Něco ti z toho vyjde…

Weroniq

no lépe mi o moc než v posledních dnech není, jen se snažím všemi způsoby na tom nějak pracovat, hlavně se nějak zaměstnat.. ale psychika je strašná věc a hlavně provázání se zažíváním, že mám sevřený žaludek, nemůžu jíst a z hladu mi je pak ještě víc hůř :/ achjo prostě

Damiana

Jak to přišlo, tak to odejde. Mozek se sám od sebe musí soustředit na něco jiného, násilím ho stejně nepřinutíš. Až se budeš opravdu v nějaké situaci cítit dobře, přepne a budeš v pohodě. Pomoci tomu můžeš jen tím, že se budeš hodně zaměstnávat. Opravdu utahaný člověk je rád, že padne do postele nebo vyčerpaný z něčeho pěkného – má radost. Přeji ti to také. 🙂

briketka10

zkus si do čaje namočit aspoň piškoty, aby ti nebylo tak zle z hladu..
uvidíš jak Ti potom bude lépe, někdy to zažívání dokáže pozlobit..