annas

Domníváte se, že je Partička, vítěz ceny TýTý za rok 2012 v kategorii Pořad roku, televizním zrcadélkem doby? Proč?

Vítězové v této kategorii od r. 1991
Čtyřikrát vyhrál Kufr, třikrát Banánové rybičky, Neváhej a toč, Novoty, Hvězdy, které nehasnou, Hádej, kdo jsem. Před 10 lety prorazilo Tele Tele. Za loňský rok se vítězem stala Partička …

Hnuly se ledy televizní zábavy? Pro pamětníky? Dali byste hlas některému z minulých vítězných pořadů?

Nejlepší odpověď
zjentek

Ano,domnívám ..ten pořad není zrcadélkem, je obrovským zrcadlem naší společnosti. Proč? To nevím, ale hodně se za ty, co pro toto umění hlasují, stydím a v podstatě jsem rád, že mám ve své vlasti tak půl života absenci ..tak já si troufnu odpovědět na tu otázku proč: protože v národu již převažuje skupina, která již nedokáže zpracovat mozkem jakoukoli hlubší úvahu, která by vedla ke zlepšení morálky a stavu národa a země, a proto se tato skupina uchyluje k vypouštění bezduchých frází, které jen tak bez váhy vyprchají do éteru a zbytek nerozhodného národa to obdivuje, sleduje a řehtá se, čímž vlastně vážný stav morálky jakoby zjednodušuje. Nějak tak mi to přijde a vzhledem k mému vztahu k vulgaritě musím ještě dodat- serem si pěkně do vlastního hnízda, sledovaností ,)

Další odpovědi
Damiana

Ano. Bohužel – trapný, vulgární nebo fekální „humor“, který se dnes těší velké oblibě „odstartovalo“ právě primitivní Tele Tele a úspěšně mu sekundují ubohé reality show od Vyvolených, přes Výměnu manželek až po farmáře.
Úkolem TV má být lidí bavit, vzdělávat a vychovávat, ale jelikož jde o prachy AŽ v první řadě, na ty dva poslední (které s tím prvním mají být v symbióze) se už jaksi zapomíná. Je to škoda a je to obrovská chyba.
Lidé se dnes stále více baví hloupými a sprostými „fórky“, nemají vzor, který by byl skutečně hoden následování. Když je něco až příliš „intelektuálské“ – tedy složité na pochopení – tak se to shodí tím, že je to trapárna. Je to bohužel tím, že dost upadá všeobecná vzdělanost, slušnost a zájem o to sám něco vytvořit a dokázat. Čím je někde někdo vulgárnější, nahatější, drzejší – tím má dnes větší úspěch. Alespoň se o něm mluví… Je to docela smutné, kam až povrchnost a hloupost některých lidí spěje. Baví se bulvárními drby, veřejně a velmi sprostě diskutují o lidech, s nimiž nikdy nepřišli do kontaktu, je v nich zloba a závist, kterou mohou naplno vyventilovat s dalšími zoufalci. Je to smutné.
Za sebe – Kufr mi nikdy nic neříkal, Halinu mám ráda i jako člověka, stejně tak Karla Šípa (ten ovšem ve výčtu není). Zbytek mě neoslovil. Já jsem na jiné typy pořadů – celkově. Estrádní humor, který je „dělaný“ pro masy, mi nikdy nic neříkal. Ale nikomu jeho zábavu neberu.
Jenom, když se podívám na Silvestra s Menšíkem z roku 1977 a na dnešní novácké slátaniny 31. prosince, nějak to nejde srovnat.

anonym

Měla jsem ráda Banánové rybičky,tak kdybych měla volit,byl by to tento pořad.Zábavné pořady let minulých také nebyly někdy ke koukání.Než se dívat na stepující Helenu s Jirkou,tak raději Partičku.Všechno je jen otázka vkusu.Třeba Neváhej a toč by u mě nevyhrál nikdy.

Andělé

Já Partičku nemusím,mám ráda jiný humor,dle mého si cenu nezasloužili.
Plně souhlasím s Bedy, Všechnopárty je humor na jiné úrovni,sleduji ho každý pátek,stejně jako Uvolněte se prosím(nyní show Jana Krause na TV Prima.)
Hlas bych dala Banánovým rybičkám,Halina Pawlowská si ze sebe uměla dělat legraci a to jsem na ní měla ráda.

Dále si nenechám ujít páteční 13.komnatu a pondělní „Extrémní proměny: Druhá šance na život“ na Markíze.(z tohoto pořadu jsem doslova unesená-vždy mě dostane velmi těžké překonání sebe sama),ale to už jsem odbočila od tématu…:)

Fienir

Těžko říct, ale pravda je, že mě každý díl alespoň trochu pobavil a z toho výběru si myslím, že to právě Partička vyhrát měla :)

Bedy

Partičku nemusím, přijde mi to takové trapné.
Z minulých vítězných pořadů bych dal hlas klidně banánovým rybičkám nebo Hvězdám, které nehasnou. letos jsem hlasoval pro Všechnopárty, stejně jako loni.
Všechnopárty je snad nejlepší talkshow a myslím si, že by si to zasloužila víc, než „nějaká“ Partička.

marci1

Každému, co jeho jest.

led

Nie, ak nepovažujem za obraz doby primitivozmus. Vzhľadom na „improvizáciu“ zúčastnených, to naozaj pod tlakom času vymyslieť pohotovo niečo vtipné a nápadité nie je jednoduché, diváci odpúšťajú v improvizovaných predstaveniach počas nakrúcania i mimo neho aj malé úlety z pravidiel estetiky a etiky. No na druhej strane, myslím, že pri konečnom zostrihu, ktorý je vždy, by sa mohlo prihliadať trochu aj na slušnosť a myšlienku. Je úplne jedno, či ide o Partičku českú, alebo slovenskú (aj keď si myslím, že slovenská je trochu civilizovanejšia. Možno preto, že niekedy na nakrúcania sú aj školopovinné deti…)
Z menovaných relácií v otázke je Partička najslabšia. Podľa môjho názoru. Váš môže byť iný.

klarkao

Mě se Partička líbí, i když je pravda, že poslední dobou už nemají tzv. z čeho vařit a začínají se v ní čím dál tím častěji objevovat vulgarismy atd. Z předchozích vítězů se mi nejvíce líbí asi TELE TELE, některé pasáže jsou velice vtipné, ale některé mi přijdou vyloženě trapné… Těžko říct :)