Uwe

Do kdy odevzdat formulář DPH

Dobrý den, jednou za 3 měsíce odevzdávám formulář DPH. Ale nevím do kterého dne následujícího měsíce ho musím odevzdat na finanční úřad. Tj. teď je říjen a jestli třeba do 10.10. nebo to stačí až 20.10.09. Děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Formulář = daňové přiznání, a to je nutné podat na FÚ nejpozději 25.den po skončení měsíce nebo čtvrtletí (podle toho zda se jedná o měsíční nebo čtvrtletní daňovou povinnost).

Takže ve vašem případě (daňové přiznání za 3.Q) to musíte stihnout nejdéle do 26.10.2009. Protože 25.10. je neděle, tak se termín posouvá na nejbližší následující pracovní den.

Co se týká placení daně, tak zde platí stejné termíny jako pro podání přiznání. Pozor však na následující čtvrtletí, kdy je daň sice splatná 25.1.2010, ale podle novely je nutné daň zaplatit předem tak, aby peníze naúčtě FÚ byly nejdéle 25.1.10 (dnes stačilo zaplatit daň až přímo v poslední den lhůty, tj. 25.den) Vzhledem k zhruba 2–3 dennímu mezibankovnímu převodu doporučuji daň za 4.Q zaplatit už ve ČT 21.1.2010, aby peníze byly na účtě v pondělí 25.1.2010.