sowa

Platí církev daně ?

Platí církev daně z příjmů a daň z nemovitostí ?

Nejlepší odpověď
annas

Na první část otázky najdete odpověď v odkazu – otázka vložená před 10 dny

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/odvadi-cirkev-dan-z-prijmu-z-vybranych-penez-od-vericich-i-ostatnich-navstevniku-kostela
--

Druhá část
" Seznam staveb osvobozených od daně z nemovitostí vyjmenovává zákon o dani z nemovitostí § 9 odst. +, bod e)

  1. stavby ve vlastnictví církví a náboženských společností státem uznaných,8) sloužící k vykonávání náboženských obřadů a k výkonu duchovní správy těchto církví a náboženských společností."

Další odpovědi
Funna

z nemovitostí a pozemků spojených s vykonáváním bohoslužeb ne…z výnosů kostelních sbírek, příjmů za církevní úkony a příspěvky členů také ne…

mosoj

Církev místo daní dává politikům odpustky.

Pepa25

U daně z příjmů je to stejné jako u jiných veřejně prospěšných poplatníků (nadace, spolky, atd.): osvobozena je nepodnikatelská činnost, tzn. daň se platí z příjmů typu reklama, nájem atd. Církve mají výjimku v podobě kostelních sbírek, příjmů za církevní úkony a příspěvků členů.

Daň z nemovitých věcí se na církve vztahuje, osvobozeny jsou pouze kostely a fary (podobně jako školy, muzea, nemocnice atd. …).