Avatar uživatele
Pokročilý

Platí církev daně ?

Platí církev daně z příjmů a daň z nemovitostí ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Na první část otázky najdete odpověď v odkazu - otázka vložená před 10 dny

http://www.odpovedi.cz/…
--

Druhá část
" Seznam staveb osvobozených od daně z nemovitostí vyjmenovává zákon o dani z nemovitostí § 9 odst. +, bod e)

e) stavby ve vlastnictví církví a náboženských společností státem uznaných,8) sloužící k vykonávání náboženských obřadů a k výkonu duchovní správy těchto církví a náboženských společností."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

z nemovitostí a pozemků spojených s vykonáváním bohoslužeb ne...z výnosů kostelních sbírek, příjmů za církevní úkony a příspěvky členů také ne...


Avatar uživatele
Zlatý

Církev místo daní dává politikům odpustky.


Avatar uživatele
Bronzový

U daně z příjmů je to stejné jako u jiných veřejně prospěšných poplatníků (nadace, spolky, atd.): osvobozena je nepodnikatelská činnost, tzn. daň se platí z příjmů typu reklama, nájem atd. Církve mají výjimku v podobě kostelních sbírek, příjmů za církevní úkony a příspěvků členů.

Daň z nemovitých věcí se na církve vztahuje, osvobozeny jsou pouze kostely a fary (podobně jako školy, muzea, nemocnice atd. ....).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.