Petina

Dlužní úpis – může ho opravdu zažalovat?

Dobrý den, potřebovala bych poradi. Mám kamaráda, který aby se zbavil přítelkyně, tak ji slíbil, že když se odstěhuje tak ji vyplatí 30 tis. Bohužel jí podepsal dlužní úpis. Ona mu teď vyhrožuje soudem pokud ji ty peníze nedá. Může ho opravdu zažalovat?
Doplňuji:
Byt je jeho. Neměla tam ani trvalý pobyt. Prostě se jí chtěl zbavit a ona nechtěla vypadnout tak jí slíbil ty peníze.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud jí podepsal,že jí ty peníze dluží,tak jí je taky bude muset zaplatit. jak píše Nickd

Další odpovědi
NickD

Neznám podrobnosti,čí je dům či byt a kdo a jak jej pořídil.

Ale v podstatě::
Jestli se dohodli a mají to písemnou formou,tak určitě ANO+náklady stím spojené případně i exekuci.

K tomu jsou nutné podrobné informace…
PS:Pokud jak uvádíte se jen nastěhovala,po čase zase odstěhovala a nemají písemě sepsanou dohodu o zaplacení zmíněné částky,tak se nic neděje.Hodil bych to zahlavu a nestaral se o to.To že tam bydlela jí nedává právní nárok na majetek ani finanční vyrovnání.

Luss

Ze je byt jeho, ona ma trvaly pobyt jinde a chtel se ji zbavit, protoze je treba ta nejprisernejsi zenska na svete nikoho nebude zajimat. Podepsal dluzni upis a ten je soudne vymahatelny. Vim, ze dotaz je pouze na toto, ale proboha co to je za lidi??? Ono samo o sobe nekomu nabidnout penize za vystehovani je dost podivne. Ze to ta dotycna prijala, je taky sila a ze se ted „dluznik“ divi, ze pokud je to cerne na bilem, bude muset platit, to uz mi hlava nebere vubec.

to Nick: pokud podepsal dluzni upis, v takove forme, jak ma vypadat, tak ma celkem problem, byt se ona jen na nejakou dobu nastehovala a zase vystehovala. Smlouva neni treba, aby ona na zaklade DLUZNIHO UPISU mohla dluh vymahat.

člověk

ZÁLEŽÍ CO JE PSÁNO V TOM UPISE,POKUD JEN ČÁSTKA,TAK BUDE PLATIT,
JAK SE TO ŘÍKÁ,ZA BLBOST SE PLATÍ
ALE ZESE BUDE MÍT RADOST,ŽE MĚL NEJDRAŽŠÍ PROSTITUTKU V OKOLÍ
PROTOŽE NEJEN ZA BLBOST ,ALE ZA SEX SI MNOHÉ ŽENY NECHÁVAJÍ PLATIT,ZDE TÍM BYL UVEDEN DŮKAZ