mrblackwell

vyrovnání zástavního práva

Mám půjčku na byt od bratra.Máme smlouvu o zajištění zástavního práva.Ve smlouvě je možnost věřitele nemovitost prodat a uspokojit tím svoji pohledávku,protože na splátky prostě nemám,jelikož jsem už dávno ztratil práci a vyhlídky jsou na práci nesjisté.Tak mě bratr navrhl,že to nebudem komlikovat a že mu bude stačit když nemovitost napíšu na něj a nechá mě v bytě dál bydlet i s rodinou a to pouze za energie a vodu + udržovat byt v pořádku a za splacený dluh mi dá nájemní smlouvu na 20 let bez nájmu a nebo si nechám podíl na bytě.
Dá se prosím zrušit zástavní právo tím,že nemovitost nebo část přepíši na něj bez veřejné dražby?

Předem moc děkuji za odpoved¨

Nejlepší odpověď
Mapel

Pro správnou odpověď je nutné znát celou smlouvu. Obecně platí, že ten kdo zástavní právo zřídil, tak ho taky může zrušit a pak už jen soud.

Další odpovědi
Drap

Bratrovo mínění je rozhodující. On může zástavní právo zrušit.