pizlicka

Jak je to s nárokem na znovuzískání společně zaplacené částky po rozchodu?

pokud ma kamarádka byt psany na sebe a resila rekonstrukci v hodnote 50tisic, fakturu ma psanou na sebe, ale plati to její pritel ze svého uctu, kdo je prokazatelnym platcem? A muze v pripade rozchodu získat peníze od ní zpět?JE ŘEŠENIM POSLAT PENIZE SLOZENKOU NA JMENO JEJI MATKY A SLOZENKU SI NECHAT?NEBO BY TO MUSELA UCINIT JEJI MATKA?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na základě výpisu, že zaplatil on, tak by mohl požadovat peníze od ní, přestože faktura i byt jsou psané na ni.
Záleží na tom, jak moc by ty peníze chtěl zpět, ale jak říkám, má výpis a tím důkaz, že to platil on.

Další odpovědi
Hlada

Kamarádka je zřejmě zadavatelem a plátcem vůči zhotoviteli a tedy i majitelem díla bez ohledu na to, kdo fakturu zaplatil.
Pro zajištění, a to nejen pro případ rozchodu, by měli mezi sebou uzavřít smlouvu o půjčce. V ní bude vyjádřený účel použití půjčených prostředků a podmínky vrácení.
Smysl posílání peněz matce složenkou jsem nepochopil.