Avatar uživatele
Kai

Dietní pokrmy z vajíček? Je třeba omeleta, míchaná vajíčka dietní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, jakho, iceT, johana 56, briketka10 před 3898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

tady máš energetickou tabulku
několika druhů potravin je tam
i vejce ..
http://www.lu­cy.cz/energetic­ke-tabulky/vejce/
Doplňuji:
omeletu a si klidně udělej např. na
olivovém oleji, nebo se dá smažit
i bez tuku na dobré pánvi ..
http://www.na­sevejce.cz/o-vejci/vejce-jako-potravina
nějaké receptíky :
http://www.re­cepty.eu/vejce/

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Neuvedla jste, o jakou dietu vám jde.

Vejce se dají připravit v různé úpravě, jež značně ovlivní jejich stravitelnost. Lze je proto použít v dietním stravování, ale mohou být z dietologického hlediska i naprosto nevhodná. Nejméně stravitelná jsou vejce vařená natvrdo či smažená na tuku. Vejce jsou zdrojem bílkovin, vitamínů i minerálů, takže je škoda je vynechat.

I když držím žlučníkovou dietu, občas si vajíčka dám. Připravuji je jako ztracená, přidávám do polévky, vařená naměkko a smažená. „Smaženici“ dělám tak, že naliji vodu do kastrůlku vodu, do něj postavím další kastrůlek s vajíčky, míchám do zhoustnutí. Takže je připravují v páře. Nakonec přidám kousek másla. Omeletu bych osobně nedoporučovala, i když byste ji dělala bez tuku, jde o pražení.

Každému vyhovuje něco jiného, takže jedině vyzkoušet. Nejíst večer, ale ráno nebo v době oběda.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Já bych se nespoléhala na domácí sestavení diety, téměř vše i vejce jsou dietní, ale je třeba to správně kombinovat a umět si spočítat příjem a výdej. To laik těžko zvládne, obrátila bych se raději na odborníka. Odborníkem myslím dietní sestru, která na to má vysokoškolské vzdělání. V žádném případě bych se neobracela na pochybné prodejce dietních věcí. Nejlepší je požádat o kontakt na odborníka svého praktického lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Mám cukrovku a nedržím žádnou dietu. Jím všechno i sladké, ale v takovém množství aby jsem glukozu v krvi udržel v předepsaných mezích. Když si dám sladkost, nedám si již knedlík nebo chleba a naopak.
Minulý týden jsem byl na kontrole a bylo mně řečeno lékařkou, že to s tou dietou nemusím tak přehánět, že je vše OK. Tak nějak je to i s redukční dietou. Jez energeticky méně než vydáš a budeš hubnout. Na to nepotřebuješ žádného placeného odborníka. Informací je v době inetu dost. Musíš ale poctivě. Udělej si seznam co všechno sníš během dne. Možná že se budeš divit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

To záleží na tom, jakou dietu držíš. Při redukční se to dá, ovšem s maximální eliminací tuku při přípravě. Jsou ale diety, při kterých jsou vejce vyloučena, např. maximální omezení vajec doporučuje žlučníková dieta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

Ano je to dietní :) Vejce mají spousty bílkovin a jsou na snídani nejlepší :) Pokud ale držíš nějakou přísnou dietu, tak si je dělej jen z bílků. Žloutek obsahuje tuk, ale tělo ho přeci také potřebuje. Vědci ale říkají, že je lepší na snídani něco sladšího, protože se více nasytíš a pak nemáš pocit hladu. Př: musli, bílý jogurt s ovocem, ovesné vločky.. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek