Avatar uživatele
Kepler

Děláte si na Štědrý večer rybí polévku?

Někdo ji nerad, já ji miluju. Ale pořád ji dělám víceméně na jedno brdo a letos bych rád zkusil něco nového. Prosím jen o vyzkoušené domácí recepty nebo i odkaz na něj, pokud vám polévka chutnala.

No já koukám jak puk: to kromě muffse fakt nikdo nemá rád rybí polévku? Neuvěřitelné! A já blázen se těšil na nový recept…

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Drap, marci1, Muso, anonym před 2329 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Nedělám, nechutná mi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Muffz

Já se na kombinaci rybí polévky a několika porcí bramborového salátu těším celý rok. Snad i víc než na dárky. Děláme už dlouhé roky tu samou, co babička, takže předpokládám, že to bude klasika bez inovací. Parafrází paní z reklamy „A přesně takhle to mám rád.“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elli1706

Ne, děláme klasickou hovězí s játrovými knedlíčky 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

ÚPLNĚ SE MI JEŽÍ CHLUPY!!!! :D :D :D
U nás se sleze skoro celá rodina, ženské vaří – rybí pro sebe, hovězí s játrovými knedlíčky pro chlapy. Taktéž kapr je pro ženské a řízky pro chlapy. Prostě se chudinky pěkně proženou, než to všechno zplácají/ukuchtí. :D :D :D

Já jakožto vrchní poradce dozírám na vše z gauče (KONEČNĚ jsem na tuto pozici „dozrál“, tolik let jsem se načekal… ;) :D), takže teoreticky bych sice MOHL poradit, ale byla by to jen teorie. Bohužel, víš jak to s teorií chodí v praxi a kazit svátky ti nechci. Takže nic :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Děláváme i rybí polévku. Nikdy jsem ji nejedl. Žena dělá podle tchýně a ta zase dělala podle své matky. Nevím jak se dělá, ale už asi 40 let ji na Štědrý večer máme, jím ji a patří to k vánocům. Dcery ji dělají podle stejné receptury zase ve svých rodinách. Patří to zkrátka k tradici, a nebudu už na tom nic měnit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Někdy i rybí, ale většinou děláme tradiční vánoční hrachovou polévku se sušenými švestkami. Výborná. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Na rozdíl od mého otce, který pokud žil ji vaříval a byl to přímo obřad, my tak nečiníme. On vždy posbíral droby a mlíčí i od sousedů /kapry pro ně zabíjel/ a mně už vadil třeba jen fakt, že hlavy vařil i s očima. Ač polévka lákavě voněla, nikdy jsem ji tehdy ani neochutnal. Dnes bych si možná zobl, ale táta už dávno vaří jinde…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Fujtajbl. Neděláme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Mám ji moc rád, děláme ji každoročně, chutná mi, děláme ji stále podle stejného rodinného receptu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne,
v oblibě je jiná polévka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Neděláme, ač ji mám ráda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Corneliay

Letos po dlouhé době rybí polévku zase dělat budeme, ale že bych se na ni nějak extra těšila, to asi ne. V naší rodině je mnohem populárnější bramboračka nebo třeba hráškový krém, po kterém se mohu utlouct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bohužel NE,já neboli my doma děláme na Štědrý večer – francouzskou polévku

Zdroj: https://www.re­ceptynakazdyden­.cz/recept/fran­couzska-polevka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek