Kepler

Děláte si na Štědrý večer rybí polévku?

Někdo ji nerad, já ji miluju. Ale pořád ji dělám víceméně na jedno brdo a letos bych rád zkusil něco nového. Prosím jen o vyzkoušené domácí recepty nebo i odkaz na něj, pokud vám polévka chutnala.

No já koukám jak puk: to kromě muffse fakt nikdo nemá rád rybí polévku? Neuvěřitelné! A já blázen se těšil na nový recept…

Nejlepší odpověď
Emefej

Nedělám, nechutná mi.

Další odpovědi
Muffz

Já se na kombinaci rybí polévky a několika porcí bramborového salátu těším celý rok. Snad i víc než na dárky. Děláme už dlouhé roky tu samou, co babička, takže předpokládám, že to bude klasika bez inovací. Parafrází paní z reklamy „A přesně takhle to mám rád.“

Elli1706

Ne, děláme klasickou hovězí s játrovými knedlíčky 🙂.

aliendrone

ÚPLNĚ SE MI JEŽÍ CHLUPY!!!! :D :D :D
U nás se sleze skoro celá rodina, ženské vaří – rybí pro sebe, hovězí s játrovými knedlíčky pro chlapy. Taktéž kapr je pro ženské a řízky pro chlapy. Prostě se chudinky pěkně proženou, než to všechno zplácají/ukuchtí. :D :D :D

Já jakožto vrchní poradce dozírám na vše z gauče (KONEČNĚ jsem na tuto pozici „dozrál“, tolik let jsem se načekal… ;) :D), takže teoreticky bych sice MOHL poradit, ale byla by to jen teorie. Bohužel, víš jak to s teorií chodí v praxi a kazit svátky ti nechci. Takže nic :D :D :D

Drap

Děláváme i rybí polévku. Nikdy jsem ji nejedl. Žena dělá podle tchýně a ta zase dělala podle své matky. Nevím jak se dělá, ale už asi 40 let ji na Štědrý večer máme, jím ji a patří to k vánocům. Dcery ji dělají podle stejné receptury zase ve svých rodinách. Patří to zkrátka k tradici, a nebudu už na tom nic měnit

marci1

Někdy i rybí, ale většinou děláme tradiční vánoční hrachovou polévku se sušenými švestkami. Výborná. 🙂

dudu

Na rozdíl od mého otce, který pokud žil ji vaříval a byl to přímo obřad, my tak nečiníme. On vždy posbíral droby a mlíčí i od sousedů /kapry pro ně zabíjel/ a mně už vadil třeba jen fakt, že hlavy vařil i s očima. Ač polévka lákavě voněla, nikdy jsem ji tehdy ani neochutnal. Dnes bych si možná zobl, ale táta už dávno vaří jinde…

Lamalam

Fujtajbl. Neděláme.

Kulpix

Mám ji moc rád, děláme ji každoročně, chutná mi, děláme ji stále podle stejného rodinného receptu.

da ny

Ne,
v oblibě je jiná polévka.

lota

Neděláme, ač ji mám ráda.

Corneliay

Letos po dlouhé době rybí polévku zase dělat budeme, ale že bych se na ni nějak extra těšila, to asi ne. V naší rodině je mnohem populárnější bramboračka nebo třeba hráškový krém, po kterém se mohu utlouct.

anonym

Bohužel NE,já neboli my doma děláme na Štědrý večer – francouzskou polévku

Zdroj: https://www.re­ceptynakazdyden­.cz/recept/fran­couzska-polevka