nickelson

Poradíte, zda se mně vyplatí podat si daňové přiznání podle popisu v doplnění?

Dáňové přiznání rada
Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.
.....

Zdravím, měl bych dotaz ohledně daňového přiznání za rok 2018, když jsem byl zaměstnán do 28.2.2018. Následně mě zaměstnavatel propustil pro nadbytečnost. Dostal jsem tři měsíční odstupné. Od 1.3.2018 jsem byl veden na ÚP až do konce roku. Mám si podat daňové příznani a vyplatí se mi to? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
ivzez

Daňové přiznání si podávat nemusíte, na základě Vaší písemné
žádosti Vám bývalý zaměstnavatel musí provést roční zúčtování
daně z příjmu.

Žádost byste zaměstnavateli musel doručit spolu s potvrzením
o evidenci na ÚP do 15. února 2019. Ten den už musí všechno
být u zaměstnavatele, nestačí teprve 15. II. odeslat.

Jestli se to vyplatí, budete muset posoudit sám: Jestli jste
v roce 2018 zaplatil nějakou daň, měla by se Vám její část
(nebo všechno → podle toho, kolik jste odvedl) vrátit.

Drap

Myslím že ne.