Likafina

Daňové přiznání – dohoda o PP

Dobrý den, mám to takové komplikované a vůbec se v tom nevyznám ani po nastudování internetu. Byla jsem od 1.11.2010 – 31.1.2011 na brigádě. Teď mám podepsat daňové přiznání za rok 2011 a nemám žádný papír o zdanitelných příjmech. O ten jsem si sice už zažádala, ale vím, že nejspíš nebude pravdivý, protože měsíčně jsem odpracovala 150h – což je limit na rok. Je to tedy tak, že by zaměstnavatel měl uvést na každý měsíc 70h? Nebo tam může napsat pravdivý počet? Kdyby tam napsal těch 70h tak na měsíc mám výdělek 4900,– kč a to se danit nemusí? V lednu 2011 jsem tam byla jen 80h, ale to když se tam uede pravdivě tak se částka 5000,– kč překročí a tím pádem to teď musím uvést do daňového přiznání? Co by se tedy stalo, kdyby za listopad a prosinec 2010 byly uvedené pravdivé hodiny? To znamená, že jsem to měla napsat už v loni do daňového řpiznání a já to tam nenapsala.. Mohu někde zjistit, jestli něco nedlužím? Nerada bych si zadělala na velké problémy a tak je lepší to zjistit co nejdříve..

Děkuji za rady
Doplňuji:
Vidělala jsem si za ty 3 měsíce asi 32000,–
Ale dohoda o PP nesmí překročit 150h za rok. Já odpracovala 150h za měsíc. Takže mě zajímá jetsli zaměstnavatel může uvést na výpis pravdu nebo ne. Kdyby ne a napíše tam hodiny aby seděli(150h za rok) tak bych podle smlouvy(70kč hrubého za hodinu) si vydělala za 2 měsíce(2010)doh­romady 10 tis. a za leden 2011 5 000,–kč. – z toho daň odvádět nemusím, ale kdyby to přesáhlo za leden 5 tisíc, tak to teď musím zadat do daňového přiznání. Je to tak?

Nejlepší odpověď
Drap

Dohodnout se s bývalým zaměstnavatelem. Těžko říct, co opravdu vykáže. Jedině potom lze rozhodnout, co napsat do přiznání.

Další odpovědi
kropitko

Jestli dobře rozumím vaší otázce, tak jste si za rok nevydělala více než 15000,– tzn. že nemusíte podávat daňové přiznání.

mosoj

Tomu co píšete nelze dost dobře rozumět. Zaleží na mnoha okolnostech ( třeba jestli máte podepsané prohlášení k dani ze závislé činnosto atd, atd),

Vemte doklady které k dohodě máte, výplatní pásky a přehled o zdanitelných příjmech .. a zajděte si na finanční úřad. Oni vám hlavu neutrhnou, jenom říkejte to co máte zdokladované. Ostatní úvahy si nechte pro sebe.

Mimochodem píšete že jste pracovala na přelomu roku. V tom případě by jste měla mít dvě smlouvy pro každý rok zvlášť.

venkovan

Je sice pravda, že za rok u jednoho zaměstnavatele lze odpracovat maximálně 150 hodin a potom už pracovat na jinou smlouvu (sociální odvody atd.), ale odměna za odvedenou práci u soukromého subjektu je smluvní.

anonym

V první řadě – dluh vůči FÚ zjistíte přímo na tomto úřadě. Zde Vám na požádání nahlédnou do záznamů a sdělí Vám stav Vašeho účtu u Finančního úřadu.
Příjmy za rok 2010 jste byla povinna vykázat a zdanit v roce 2010. Příjem za rok 2011 patří do daňového přiznání loňského roku. To znamená, že byste měla zdanit pouze část příjmu, která patří do roku 2011. Z Vašich informací nevyplynulo, kolik peněz jste vydělala v měsíci listopadu a prosinci 2010 a kolik v lednu 2011. Nelze proto určit, zda jste dosáhla zdanitelného příjmu a byla proto povinna podat daňové přiznání, či nikoliv. Je tu rozdíl 23 tisíc, který musí někam patřit. Opatřete si potvrzení od zaměstnavatele a na jeho základě opravte částky příjmů v jednotlivých obdobích. Potom teprve budeme schopni posoudit, co je třeba udělat. S rokem 2010 se netrapte, bude-li třeba příjem z tohoto roku zdanit, dá se to vyřešit dodatečným daňovým přiznáním.

kropitko

Takže jste si v roce 2011 nevydělala víc jak 15000,– tak daňové přiznání podávat nemusíte. Nic danit nebudete.

více zde,,

Daňové přiznání musíme podat,

pokud naše roční příjmy bez příjmů osvobozených od daně a příjmů zdaněných srážkou podle zvláštní sazby daně, přesáhly 15 000 Kč.
v případě daňové ztráty,
pokud nám jsou vyplaceny příjmy ze závislé činnosti a nebo funkční požitky za uplynulá léta a to po 31. dni po skončení zdaňovacího období (tedy po 31. lednu 2010),
pokud nemáme na území České republiky bydliště nebo se zde obvykle nezdržujeme, ale chceme uplatnit slevu na dani (kromě slevy na poplatníka a studenta), daňová zvýhodnění nebo úroky z úvěru na bytové potřeby jako nezdanitelnou část základu daně,
pokud máme příjmy ze závislé činnosti a nebo funkční požitky a chceme uplatnit dary poskytnuté do zahraničí.

Prostě pokud jste si v roce 2011 vydělala jen 5000,– tak nic nedaníte, nebo jste v tomto roce měla i jiné příjmy?