Danění paušálem

Ve firmě daníme všichni paušálem , na faktuře máme mimo jiné částku 17 500,- kterou fyzicky nedostáváme , posílají nám na to fakturu , takže´to je 0, ale moje účetní mi tvrdí , že to je příjem , tudíž si to musím počítat a já nechápu proč , když ty peníze nedostávám a ostatním kolegům to účetní tam nepočítá . Kde je pravda , zákon je přece jeden a v každém regionu si ho vykládají jinak

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

S dovolením bych zkusil ´přeložit´ váš originální slovník :-)

VE FIRMĚ
- jste členem sdružení fyzických osob ?

VŠICHNI DANÍME PAUŠÁLEM
- členové sdružení neuplatňují skutečné výdaje ani sociální a zdravotní, ale jen paušál (60% nebo 80%)

FYZICKY ČÁSTKU NEDOSTÁVÁME
- peníze chodí na účet jen jednoho z členů sdružení?

POSILAJÍ NÁM TO NA FAKTURU
- peníze nedostáváte hotově, ale bezhotovostně na účet jednoho z členů sdružení

PENÍZE NEDOSTÁVÁM
- nerozumím, vy děláte zadarmo?

OSTATNÍM KOLEGŮM TO ÚČETNÍ NEPOČÍTÁ
- příjem je zdaňován jen u jednoho ze členů? (na jehož jméno je veden účet)

Řekl bych, že vaše účetní moc dobře ví co říká a jak účtuje a jak připravuje podklady pro daňové přiznání.

Principem danění fyzických osob, které jsou ve ´sdružení´ je ten, že pokud jsou příjmy fakturovány jen na jednoho člena sdružení, tak tento člen všechny tyto společné příjmy zdaní ve svém daňovém přiznání, uplatní si paušál ve stejné % výši, jako kdyby uplatňovali paušál jednotliví členové na svoji část příjmů. Výsledná daň bude stejná jako případný součet daní u jednotlivých osob, kdyby měly příjmy rozděleny na svoje částky.

Samozřejmě, že je pak nutné zbývající ´netto´ částku po odečtení společné daně rozdělit mezi členy sdružení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.