BENYTA

Odvod daní finančnímu úřadu – na kolik si můžu „přijít“, aniž bych z toho musela odvádět daně?

Všechny zdravím,prosím,ne­víte tu horní hranici,vím,že když jsme s kolegyní mluvily o pejscích,tak to bylo 30000kč,které si můžu vydělat…,což se nikdy samozřejmě nestalo…a když budu mít dům a pronajmu v něm pokoj, /zajímavá představa/ a tím nájmem si za rok „vydělám“ 12000kč hrubého – tahle suma bude FÚ zajímat?
Tak pište,díky…

Doplňuji:
Prosím i o nějaký odkaz,jestli mám hledat na MF, nebo FÚ,jejich stránky jsou na mě složité,spíš jsem líná je pročítat…
Nabízím palec…:-)…

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Pokud hodláte mít příjmy z pronájmu, zdaníte je všechny, resp. zdaníte 70% příjmu x 15% daň, pokud použijete paušální výdaje.
V případě, že budete prodávat psy, týká se vás hranice 20 tis za rok za příležitostný příjem.
Doplňuji:
Bez komentáře ☹
Takovéhle blbosti na MF nejsou, leda zákon o dani z příjmu.

annas

Benyto, zdravím Vás. Už se můžete připojit k internetu?

BENYTA

Připojená už jsem,jen na něj nemám čas…