tomcojan

Jsem student a podnikal jsem, má daň z příjmu je v záporných hodnotách, dostanu za to nějakou VRATKU??? Děkuji Jan

Dobrý den moje otázka je ekonomického charakteru. Vydělal jsem si jako student 33500kč za rok 2012, když si vyberu paušální zdanění tak budu danit 40% z příjmu což je +/- 13400kč = > z toho 15% je 2010kč … ale jako student si mohu odečítat 2070kč měsíčně(a ted nevím jestli od základu nebo od čeho) ve všech případech vyjde záporné číslo ptám se tedy: když je daň z příjmu menší než nula, nic nezaplatím a nic nedostanu??? nebo nic nezaplatím a dostanu něco za to že jsem pod nulou???? děkuji předem Jan

Odpovědi
JájsemRaibek

Nic jsi nezaplatil, nic nedostaneš.
Pokud bys na zálohách něco zaplatil a ve výpočtu ti vyšlo záporné číslo, zálohy ti vrátí, ale pokud jsi nic neplatil, není co vracet.

mosoj

Takže jsi podnikal na živnostenský list. Odečíst si můžeš až 24800,– Kč ale jenom z vypočtené daně. Pokud je daň 2010,– Kč tak jenom v této výši. Pokud by jsi platil nějaké zálohy tak ty by ti je vrátili.

tomcojan

Znamená to tedy že nezaplatím nic??? … Další otázka: Jak to se mnou vypadá se zdravotním a sociální pojištěním?? (ke zdravotnímu poj. jsem se dočetl že se v mém případě platí pokud jsem měl v předchozím roce zisk⇒ neměl , o soc. nic nevím)