Dá se obejít heslo?

Ahoj, odešel mi počítač a já si vzala bratrův starý harddisk, bohužel je zaheslovaný a bratr si přihlašovací heslo do windows nepamatuje. Dá se to nějak obejít?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nastartovat PC z Live CD, třebas z http://www.hi­rensbootcd.net a použít program na „lámání hesel“

Další odpovědi
Gollumek.88

jestli se jedná pouze o zaheslovaný systém tak nejjednodušší je přelíznout disk novou instalací. chceš-li použít bratrovy starý xp (jestli jde o xp) tak se zkus nejdřív přihlásit jako user: Administrator a heslo nevyplnit.

Jestli se jedná o zaheslovaný HDD (ne o zaheslovaný oprační systém) tak tady je řešení velmi komplikované a složité. ale to snad nebude tvůj příípad.

pokud se ti zobrazuje úvodní obrazovka s obrázky uživatelů tak dáš dvakrát za sebou ctrl alt del, a vyskočí okno na klasické přihlášení – vyplnění hesla jména. zkus tam vyplnit jen uživatele Administrator a bez hesla, spousta lidí ho při instalaci nezadává, protože neví o co jde.